A Milli Erkek Basketbol Takımı, FIBA 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ne yönelik hazırlıklarına İstanbul Beşiktaş Akatlar Kültür ve Spor Kompleksi'nde başladı. Takımın başında Başantrenör Ergin Ataman bulunurken, antrenmanları Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu ve eski TBF Başkanı Harun Erdenay da yakından takip etti.

Hjtujm (1)

Melikgazi Kayseri Gonca Karataş'ı Transfer Etti! Melikgazi Kayseri Gonca Karataş'ı Transfer Etti!

Milliler, 1 Temmuz'a kadar İstanbul'da kamp yapacak ve 27 Haziran Perşembe günü Filipinler ile bir hazırlık maçı oynayacaklar. Daha sonra 2 Temmuz'da Fransa'ya giderek ikili temas maçlarına katılacak olan ekip, 6-7 Temmuz tarihlerinde Sırbistan'da düzenlenecek bir hazırlık turnuvasına katılarak kamp çalışmalarını tamamlayacak.

Yukuıkö (1)

A Milli Erkek Basketbol Takımı, FIBA 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde mücadele edecekleri önemli maçlara odaklanıyor. Takımımız, 22 Kasım 2024'te evinde Macaristan ile karşılaşacak ve ardından 25 Kasım 2024'te deplasmanda yine Macaristan'la mücadele edecek. Ay-yıldızlılar, B Grubu'ndaki son maçlarını ise 20 Şubat 2025'te evinde İtalya'ya karşı ve 23 Şubat 2025'te deplasmanda İzlanda'ya karşı oynayacaklar.

Kaynak: İHA