19
Sal, Oca
40 Yeni Haber

Güncel

Izgara Liste

(ÖZEL) Haber: Azim DENİZ / Kamuoyunda Divan Pastanesi olayı olarak ta bilinen, Organize suç örgütü davasının bugünkü duruşmasında, savcı mütalaasını açıkladı. Savcının Mütalaasında, sanıkların nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, hakaret, nitelikli tefecilik, tehdit, hırsızlık, resmi belgede sahtecilik suçlarından ayrı ayrı cezalandırılmaları talep edildi.

(ÖZEL) Haber: Azim DENİZ/ Bir lojistik şirketinin Kayseri’ye gelecek,  Mersin tır garajında, bekleyen  dorsesine, İnsan kaçakçıları, 6 bin Euro aldıkları,  Avrupa'ya gitmek isteyen aralarında çocuklarında olduğu, 15 mülteciyi, kaçak bindirdi.

(ÖZEL) Haber - Foto: Aydan YILDIRIM / Kayseri Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımı daha güvenli hale getirip, bulaş riskini en aza indirmek için HES koduyla eşleştirilmiş biniş kartı kullanılması zorunluluğunu uygulamaya koydu, ama bu uygulamada, eksiklik olduğunu düşündüğümüz için bu konu ile ilgili araştırma yaptık, ve Deniz Postası Muhabirlerinden Aydan Yıldırım eksikliği gözler önüne serdi.

Hacivat- Karagöz, İpli Kukla, Ortaoyunu, Barış Manço, Keloğlan, Nasrettin Hoca ve Sihirbazlık Gösterisi ile dolu dolu çocuk kabaresi 28 -29 Ocakta Kayseri Devlet Tiyatrosunda Kültür ve Turizm Bakanlığı maddi katkılarıyla sevenleriyle buluşuyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, mezar yeri açısından kentte herhangi bir sıkıntının söz konusu olmadığını ve kentte define hazır 4 bin mezar yerinin bulunduğunu açıkladı. Belediyeden yapılan açıklamada boş mezar yeri fiyatlarının 200 TL’den başladığı belirtilerek, Şehir Mezarlığı ile Erkilet ve İldem mezarlıklarında yeni mezar yeri çalışmalarının da planlı bir şekilde devam ettiği kaydedildi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, akıllı şehircilikte öncü belediyeler arasında yer aldıklarını belirterek, ‘Akıllı Şehir Kayseri’ uygulamasının bir örneği olan Büyükşehir TV internet sitesinde onlarca kamera ile canlı yapıldığını ve 360 derece panoramik kameralarla Kayseri’nin ve Erciyes’in canlı izlenebildiğini söyledi.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Bir taraftan sözde milliyetçiyim diyen İP’e, bir taraftan da 'Kürtçüyüm, Türkiye'yi böleceğim' diyen PKK’nın uzantısı HDP’te yaslanıyorsunuz. CHP bu nasıl iştir böyle.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri Şehir Mezarlığı’nda 40 bin liraya mezarlık satışına tepki gösterdi. Kayseri’nin en pahalı arazisinin şehir mezarlığı olduğunu belirten Arık,  “Şeytan dahi insanoğlu öldüğünde, insanoğlunun üzerinden elini çeker, ama bu zalim iktidar insanoğlu öldüğünde de onun üzerinden rant peşinde” dedi. Arık, ölen kişilerin covid 19 nedeniyle hayatını kaybettiğini ancak yetkililerinin hala gerçekleri gizlemeye çalıştığını ifade etti.

Haber: Ece ERASLAN / İYİ Parti Kayseri İl Başkanı M. Sebati Ataman,  Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın 2021’de yapılacak projeler hakkında açıklaması’na karşılık verdi. Ataman,”Sarız ve Pınarbaşı’nın doğalgaz ile tanışması Allah’a kaldı.” dedi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, bir binanın bodrum katında imalathane olarak kullandıkları ve kurusıkı tabancaların namlusunu piyasaya süren 2 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

KAYSERİ'de eski kayınbiraderi A.A.'yı (27), bıçakla yaraladığı iddiasıyla tutuklu yargılanan Burhanettin G. (34), 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

KAYSERİ'de, depo olarak kullanılan tek katlı evde elektrikli sobadan çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

İnşaat maliyet endeksi, 2020 yılı Kasım ayında bir önceki aya göre %2,90, bir önceki yılın aynı ayına göre %22,99 arttı. Bir önceki aya göre malzeme endeksi %4,03, işçilik endeksi %0,35 arttı. Ayrıca bir önceki yılın aynı ayına göre malzeme endeksi %27,19, işçilik endeksi %14,16 arttı.

KAYSERİ'de Sedat Kılınç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kılınç, 2020 yılında inşaat sektöründe yaşanılan gelişmeleri değerlendirerek, 2021 yılından beklentilerini anlattı.

Anadolu Aslanları işadamları Derneği (ASKON) Kayseri başkanlığı, Kayseri Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette ekonomiye dayalı uluslararası ilişkileri artması gerektiği belirtildi.

Erciyes Anadolu Holding, mesleki ve teknik yükseköğretim öğrencilerinin daha nitelikli uygulamalı eğitim alabilmeleri için Kayseri Üniversitesi’ne mobilya ve dekorasyon, makine ve inşaat atölyelerinin bulunduğu atölyeler binası yaptıracak.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ile TED Kayseri Koleji Lisesi arasında “Bilimsel, Sosyal ve Kültürel İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Kayseri Üniversitesi, 15 Temmuz Merkez Kampüsünde bulunan kütüphanesine İstiklal Marşı’mızın yazarı Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ismini verdi.

reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar