11
Pz, Nis
12 Yeni Haber

Güncel

Izgara Liste

(ÖZEL) Haber: Azim DENİZ / Twitter'da paralarla gösteri yapan, Belediye personeli Hakan T. gözlatına alındı.

(ÖZEL) Haber: Azim DENİZ / 2018 yılında, 'Enflasyonla topyekun mücadele' tasarrufu ile başlayan karar çerçevesi içerisinde kamu araçlarında tasarruf düğmesine basılmıştı. Cumhurbaşkanın'dan, Bakanlara hatta, muhalefet liderlerine kadar herkes kamuda araç tasarrufu kavgası verirken, Melikgazi Belediyesi bırakın tasarrufu, Hafta sonu pazar günü müdürlerin şahsi işlerine hizmet veriyor.

(ÖZEL) Haber: Azim DENİZ / Melikgazi sınırları içerisinde bulunan Şehit komandolar caddesindeki kavşak ölüm saçıyor.

Pandemi nedeniyle zor günler geçiren çiftçiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla büyük destek geldi.  Toprak Mahsulleri Ofisi çiftçinin elinde kalan 1 Milyon 200 bin ton patates 250 bin ton soğan 750 bin ton çeltiği satın alacak.

KAYSERİ’nin Yeşilhisar ilçesinde etkili olan kar yağışı bölgeye erken gelen leyleklere zor anlar yaşattı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri etkisini gösteren kar yağışı dolayısıyla tüm tedbirleri alırken, kentte kırsal mahalleler dahil kapalı yol bulunmuyor. Kırsalda 7 ekip 109 personel 46 araç ile hazır kıta bekletiliyor.

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı M. Sebati Ataman, AK Parti Milletvekili İsmail Tamer’in ve Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın Covid testlerinin pozitif çıkması üzerine yetkililere ‘Vicdanınız Rahat mı?’ diye sordu.

CHP Meclis Üyesi Özgür Özer'i aşırı nezaketinden dolayı eleştiren Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, "Her konuşmasında en az 15 kere Başkan'a teşekkür ediyor. AK Parti Grubu'nun olduğu tarafa geçmesi lazım." dedi.Aktaş, yazılı bir açıklama göndererek, Melikgazi Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısını değerlendirdi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te vatandaşların sorunlarını gündeme taşımaya devam ediyor. Ekonomik sıkıntı içerisinde olan vatandaşların sesi olan Ataş, iktidarın uygulamalarına tepki göstererek, “Partili Cumhurbaşkanlığı sistemiyle ekonomik sorunlar daha da derinleşmiş ve ekonomi krizden krize sürüklenmiştir. Gelinen noktada işsizlik rekor üstüne rekor kırmış, 12 milyon kişi işsiz kalmıştır. Vatandaşın bankalara olan borcu gün geçtikçe artmış, 34 milyon kişi bankalara borçlu hâle getirilmiştir” dedi.

KAYSERİ-Malatya Karayolu'nda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil sulama kanalına uçtu. Kazada otomobil içindeki aynı aileden 4 kişi hayatını kaybetti.

KAYSERİ'da yaramazlık yapıp, komşuları rahatsız ettikleri gerekçesiyle 6 ve 12 yaşındaki çocuklarını zincirle bağladığı iddia edilen Suriyeli Yusuf A. (30), 'yaralama' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından tutuksuz yargılandığı davada, 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

KAYSERİ'de Z.Ö. (59) arazi anlaşmazlığı yüzünden çıkan tartışmada hakarette bulunduğu kızkardeşi S.Ç. (55) ile onun kızları H.Ç. (32) ve M.M. (36) ile soruşturma kapsamında 100 çam fidanı dikmesi karşılığında uzlaştı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kayseri Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre ülkemizde TÜFE'de (2003=100) 2021 yılı Mart ayında bir önceki aya göre %1,08, bir önceki yılın Aralık ayına göre %3,71, bir önceki yılın aynı ayına göre %16,19 ve on iki aylık ortalamalara göre %13,18 artış gerçekleşti.

Kayseri Ticaret Odası (KTO) tarafından online düzenlenen “Kripto Paralar ve Blok Zincir” konulu eğitim programının ikinci oturumu yapıldı. Stratejik Yönetim Danışmanı Erkin Şahinöz, Kripto paralardan sadece Bitcoin’in piyasa değerinin 1 trilyon doların üzerinde olduğunu, bununda Türkiye ekonomisinin 1.5 büyüklüğüne ulaştığını söyledi. Şahinöz, kripto paralara yatırım yapacaklara da tavsiyelerde bulundu.

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Mart Ayı İhracat rakamlarını değerlendirdi. Kayseri’de Mart ayında ihracatın, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 64.40 arttığını belirten Başkan Gülsoy, “Ülke genelindeki artış oranını değerlendirdiğimizde, ilimizin ihracat artış oranının çok daha yüksek seviyelerde olması gurur vericidir” dedi.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Edebiyat Fakültesi Kore Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı ile Avrasya Kore Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından "1. Uluslararası Kore Çalışmaları" Konferansı düzenlendi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, engelli vatandaşların hayatını kolaylaştıran tasarım ve ürünleri, proje ve uygulamaları 9 kategoride ödüllendirdi. Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi “Erişilebilir İş Yerleri” kategorisinde üçüncü seçildi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kılavuzunu yayımladı. Buna göre, LGS kapsamındaki merkezi sınavda oturumlar, sınav süreleri, soru sayıları ve ders dağılımlarında herhangi bir değişiklik yapılmadı.

reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar