27
Pz, Eyl
26 Yeni Haber

Güncel

Izgara Liste

Sağlık Balanı Fahrettin Koca, ülkemizde ki Covit 19 pandemisinde gece gündüz çalışan binlerce doktor hemşire sağlık çalışanına ortalama %50 ek ödeme verirken, Sağlık teşkilatında çalışan imamlara %100 ek ödeme kararına imza attı.

Hizmet et kombinası önünde, Pompalı tüfekli kavgada 4 kişi gözaltına alındı.  Kavganın, vatandaşların kesilen hayvanların bir kısmının Hizmet et kombinasındaki kantarda hile yapılarak,  kombina tarafından çalındığı, ölmüş hayvanları, ucuza satın alarak, piyasaya sürdüğü,  bu yöntemle, vatandaşların sırtından aylık 5 milyon vurgun yaptığı iddiası ile çıktığı öğrenildi.

Haber: Azim Deniz / Eski Boydak Holding’ Ortaklarından Memduh Boydak’ın avukat kızı Merve Boydak, Eski Cumhuriyet Savcısı Çetin Cesur’un, avukat oğlu Yiğit Cesur ile Nişanlandı. Çiftin Düğün tarihleri ile ilgi henüz bir bilgiye ulaşılamadı.

Haber: Ece ERASLAN / Türkiye Cmhuriyeti son Başbakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım eşi Semiha Yıldırım ile bugün Kayseri'ye geldi.

Her fırsatta vatandaşın yanında yer alan İyi Partili Kazım Yücel bu kez çiftçilerin derdine çare oldu. Sarımsaklı Mahallesinin sulama suyu, su azlığı nedeniyle kesildi. Tarlasını sulayamayan çiftçiler de İyi Partili Kazım Yücel'e ulaştı. Mahalle sakinlerini ziyaret eden Kazım Yücel, Devlet Su İşleri yetkilileri ile yaptığı görüşmenin ardından su sorununu kısa bir sürede çözdü. Sorunun kısa sürede çözülmesini sağlayan Yücel,"Biz vatandaşımızdan gelen her talebe koşmakla sorumluyuz. Her kimden gelirse gelsin talep, yardıma koşarız" dedi.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği(ASKON) Kayseri başkanı Ali Özcan, Dünya Turizm Günü’nü tebrik ederek bu senenin yatırımlarla geçmesi gerektiğini belirtti.

Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Koronavirüs'ün artış göstermesinin ve ulaşımda ayakta yolcu alınmaması nedeni ile ulaşıma katkı sağlamak için Büyükşehir Ulaşım A.Ş'nin hizmete aldığı 24 otobüs ile ilgili açıklama yaptı.

 İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kayseri’nin ve ilçelerinin sorunlarının çözümü için mücadelesini sürdürüyor.  Sorunları gündeme taşıyan ve iktidarı sık sık uyaran Ataş, bu kez de  yıllardır çözüm bekleyen ulaşım, tarım ve su sorunlarını Meclis gündemine taşıdı.

Milletvekili Özdemir, Kayseri'de bulunan Türkiye’nin en büyük çiftçi kooperatiflerden Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin uluslararası değere sahip markası olan Kayseri Şeker’in, 65 yıllık köklü geçmişi ve on binlerce çiftçinin emeği ile oluşturulan Kayseri Şeker Fabrikası’nın; Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikalarını bünyesinde bulunduran sektörün %17 paya sahip önemli aktörlerinden birisi olduğunu ve fabrikaların sahibi olan çiftçilerin sorunlarının arttığını belirterek konuyu Meclis gündemine taşıdı.

KAYSERİ'nin Develi ilçesinde minibüs ile kamyonun çarpıştığı kazada, 1'i çocuk, 8 kişi yaralandı.

KAYSERİ'de kaldırıma atılsın diye koyulan eski valiz paniğe yol açtı. Polis ekipleri, paniğe neden olan valizde yaptığı incelemede valizin boş olduğunu belirledi.

KAYSERİ'de, Doğan A., tartıştığı damadı M.B.'nin içinde bulunduğu otomobile tabancayla ateş açtı. Otomobile 3 kurşun isabet ederken, falçata ile kolunu yaralayan M.B., polise kayınpederinin kendisinin vurduğunu iddia etti.

Linyit (1) satılabilir üretimi Temmuz ayında bir önceki aya göre %6,3 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre %33,8, Ocak-Temmuz döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre ise %23,4 azaldı.Taşkömürü üretimi Temmuz ayında 108 bin 641 ton olarak gerçekleşti

Ağustos ayında yükselişe geçen ve Eylül ayında zirveye ulaşan konut kredisi faiz oranları sonrasında inşaat sektörü güven endeksi düşüşe geçti. 

Sanayide 2020 yılı I. dönem(1) elektrik fiyatlarına bakıldığında, tüketicilerin 1 kWh elektrik için ödediği tutar bir önceki döneme göre %7,1, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise %21,8 artarak ortalama 58,6 kuruş oldu.

Kayseri Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAYUZEM) tarafından düzenlenen “Uzaktan Eğitim Teknolojileri Materyal Hazırlama Teknikleri Eğiticilerin Eğitimi” 28-29 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) koordinatörlüğünde proje ortaklığını Almanya Köln Üniversitesi, İspanya Barcelona Üniversitesi ve Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı  “Öğrenciler için Sağlıklı Dijital Yaşam Projesi” kapsamında, “Sağlıklı Dijital Yaşam Yönetiminde Temel Stratejiler” konusunda rehber öğretmenlere yönelik etkinlik programı düzenlendi.

Kayseri’de, Büyükşehir belediyesi öncülüğünde merkez ilçe belediyeleri tarafından uzaktan eğitim alacak ihtiyaç sahibi öğrenciler için 10 bin adet tablet desteğinde bulunulacağı açıklandı.

reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar