Güncel

Izgara Liste

Haber-Foto: Şeref Kahraman / Yaklaşan kongre öncesi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi ve Kocasinan İlçe teşkilatlarında ilçe başkanını seçecek olan mahalle delegeliği seçimi yapıldı. Melikgazi seçimleri çıkan arbede ve yapılan usulsüzlükler yüzünden iptal edildi. Melikgazi adayı Nurettin parlak, usulsüzlüklerin tutanakla belirlendiğini söylerken, CHP İl yönetim kurul üyesi Barış Özdemir yaşananlardan İl Başkanı Ümit Özer’i sorumlu tutarak istifaya çağırdı. CHP’li genç Seçkin Akıncı da “Omurgasız milletvekili ve ekibinin açıkça yaptığı hırsızlık gün yüzüne çıktı” dedi.

Haber: Azim Deniz / Türkiye Varlık Fonu bünyesindeki Kayseri Şeker Fabrikası, Nisan 2019’da 70 milyon TL net zarar açıklayarak, şirketin borcu bir yılda yüzde 292.8’lik artışla 1 milyar 913 milyon TL’ye yükseldi.Öte yandan 1 milyar 913 milyon TL olan bu borçların vadesi geçmiş borçlar olduğu, vadesi gelmemiş de 1 milyara yakın borç olduğu toplam borcun 3 milyara yakın olduğu iddia edildi.

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesi Soğanlı Mahallesi’nde Cumartesi günü sabah saat: 07.00’da ilk kez sıcak hava balonu uçuşu gerçekleştirilecek.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin geçen hafta düzenlediği Gastronomi Turizmi Çalıştayı ile bir kez daha gündeme getirilen Kayseri’nin lezzetleri, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç tarafından Ankara’ya da taşındı. Başkan Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde pastırma ikram etti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ankara’da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılan AK Parti’nin genişletilmiş il başkanları toplantısına katıldı. Başkan Büyükkılıç, Ankara’da ayrıca milletvekilleriyle birlikte Kayseri zirvesi yaptı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı RifatHisarcıklıoğlu, Kayseri Ticaret Odası ev sahipliğinde düzenlenen, 'İç Anadolu Bölgesi Oda-Borsa İstişare Toplantısı'na katıldı.

AK Parti MYK Toplantısı'nda, 24. dönem Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır'ın kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilmesi kararlaştırıldı.

Haber: Azim Deniz / Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri milletvekili Baki Ersoy katıldığı ‘Analiz’ programında adeta esti, gürledi. Ersoy, “Gördüğüm kadarıyla şimdi iftiraya başlıyorlar. Baki Ersoy ile alakalı ne var, ne konuştuysa imza atar. Ben OSB’de tarafım, yine söylüyorum. Baki Ersoy’un hiçbir şahsi hesabı yok, Baki Ersoy’un bir metrekare arsası yok orada, birilerinin var ama bu iş farklı bir noktaya doğru gidiyor, bunun altından kimse kalkamaz. Ankara’da bu işi de bilmeyen de yok, herkes detayları biliyor” dedi.

Haber: Azim Deniz/ Milliyetçi Hareket Partisi’nde Melikgazi İlçe Başkanı Ertuğrul Yücebaş, Milliyetçi Hareket Partisi Hacılar İlçe Başkanı Mustafa Ildız ve Milliyetçi Hareket Partisi Sarız İlçe Başkanı Mehmet Çelik görevlerinden alındı. 

Haber: Abdullah Alpay / İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğünce 15 Ekim-14 Kasım 2019 tarihleri arasında yapılan çalışmalarda mendil satan, araba camı silerek dilencilik yapan, yayaları ve sürücüleri taciz ederek para vermeye zorlayan, tartıcılık yapan ve kağıt toplayan çocuklara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde tespit edilen 14 çocuğun ailesine ve 52 şahsa işlem yapıldı. 

Haber: Bayram Dalmaz / Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü 1 aylık Trafik Faaliyetleri raporunda 42 bin 443 araç kontrol edilirken, eksikliği görülen 13 bin 205 araca trafik idari para cezası karar tutanağı tutuldu.

KAYSERİ'de Mimarsinan Şirintepe Mahallesindeki boş arazide erkek cesedi bulundu. Yapılan incelemede, üzerinden kimlik çıkmayan kişinin, kablo hırsızlığı için çıktığı elektrik direğinde akıma kapılarak hayatını kaybettiği belirlendi.

Haber: Hülya Deniz / Türkiye İstatistik Kurumu Kayseri Bölge Müdürlüğü verilerine göre Kayseri’de 2019 Eylül ayında 3 bin 111 konut satıldı.

Kayseri’de kiralık ev arayanların bilmesi gerekenler…

Enflasyondaki düşüşle ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu işin ana belirleyeni faizdir, faiz de enflasyonun tetikleyicisidir." diyerek faizlerin daha da gerileyeceğini söyledi.

İnşaat Bakan Yardımcısı başkanlığındaki heyet Abdullah Gül Üniversitesi’ni Ziyaret Ederek, İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri ile Görüştü, Bölümün Laboratuvarlarını Gezdi.

Erciyes Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi (ERUSAM) ve Türk Tarih Kurumu tarafından “Uluslararası Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Türkiye’de Darbeler” konulu sempozyum düzenlendi.

Eylül ayı İl Divan Toplantısı'nda konuşan Eğitim Bir-Sen Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan, "Üniversitelerde ayrımcılığı engelleyecek düzenlemeler getirilmelidir” dedi.

reklam
Haberden uzak kalmamak için e-posta grubumuza üye olabilirsiniz.
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar