Kayseri'nin en çok okunan haber gazetesi. - Kayseri Deniz Postası

Güncel

Izgara Liste

(ÖZEL) HABER: AZİM DENİZ / Büyükşehir Belediyesi'nin inşaatına başladığı, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'ne ruhsat verilmezken, Gültepe mahallesi'nde imar tadilat planları ve ruhsat işlemlerinin tamamı durduruldu.

(ÖZEL) Haber: Azim DENİZ / FETÖ’nün üst düzey, ilk 12 kişi arasında yer alan Şerif Ali Tekalan’ın yakın arkadaşı Kayserili avukat, Orhan Kaftanoğlu, Kayseri’in en büyük firmalarından birini,  yaklaşık 42 milyon dolandırdı  Avukat, Kaftanoğlu, Sahte mahkeme kararı, sahte sayman mutemet alıntı makbuzları, sahte tutuklama kararları hazırlayarak, iş insanlarından şu ana kadar, yaklaşık 42 milyon Tl haksız kazanç elde ettiği ortaya çıktı.

(ÖZEL) Haber: AZİM DENİZ / FETÖ/PDY soruşturmasında  tutuklu  yargılanırken etkin pişmanlıkta bulunan Kayseri Barosu avukatlarından Mehmet Dinç’e, yargılandığı davada 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Dinç’in eşi, Avukat Ela Dİnç’e 6 Yıl 3 ay hapis cezası verilirken, kardeşi Nuri Dinç'te 6 yıl 3 ay hapis cezası aldı.   

LÖSEV 15 yıldır Türkiye’de vekâleten kurban kesimi yaptırıyor ve etini lösemili ve kanserli çocuklar ve ailelerine; ihtiyaç sahibi yetişkin kanser hastalarına dağıtıyor. LÖSEV bu yıl için vekâleten kurban bağışı fiyatlarını 1.450 TL olarak açıkladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından şehrin en önemli caddelerinden olan Erkilet Bulvarı’nda toplam 7.5 milyon TL’ye mal olacak, asfalt yenileme çalışmalarına başlandı. İki etapta tamamlanacak olan çalışmalarda toplam 15 bin 500 ton sıcak asfalt serimi yapılacak.

Vatandaşların Kurban Bayramını daha büyük alanda, daha sağlıklı ve daha huzurlu geçirmesini sağlamak adına modern mobil kesimhaneleri ve modern kurban satış alanlarını Erkilet Bülbül Pınarı mevkiine taşıyan Kocasinan Belediyesi, yeni yerde hazırlıkları kesintisiz devam ettiriyor.

İyi Parti kayseri Kocasinan Kadın Kolları Başkanı  Nazlı Akpınar ve İyi Partili Mühibe Işık'ın tertipleyip organize ettiği, Kocasinan ilçe Başkanı Mustafa Işık ve yönetim kurulu üyelerinin el birliği ile Engelli vatandaşlara yönelik kahvaltı etkinliği düzenlendi. Kahvaltı organizasyonunda engelli vatandaşlar ile İyi Partili isimler bir araya gelerek engelli vatandaşların sorunlarını kendilerinden dinlediler.

DEVA Partisi Kayseri İl Başkanı Begüm Başmısırlı, işlerinin yoğunluğu nedeniyle il başkanlığından istifa ettiğini duyurdu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHP'li belediye başkanlarına eleştirdi:

KAYSERİ'de DEAŞ terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında görülen davada tutuklu yargılan Suriye uyruklu Ahmed D. (27), 2 farklı suçtan toplam 7 yıl 9 ay 22 gün hapis cezasına çarptırılarak, tahliye edildi.

KAYSERİ'de, polise teslim olmamak için çatıya çıkarak, intihara kalkışan, ikna edilince de gözaltına alınıp, tutuklanan uyuşturucu ticareti sanığı Levent D. (40), yargılandığı davada 15 yıl hapis ve 30 bin TL para cezasına çarptırıldı.

KAYSERİ’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında görülen davada tutuksuz yargılanan emekli polis memuru Mustafa I. (55), 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlerine yönelik hibe desteği son başvuru tarihinin 1 Temmuz'a uzatıldığını açıkladı.

Anadolu Aslanları işadamları Derneği(ASKON) Kayseri Başkanı Ali Özcan siyaseti düşünmediğini belirtti.

Kayseri Ticaret Odası (KTO) ve Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) koordinatörlüğünde Moldova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Dmitri Croitor’un katılımıyla ‘Moldova Ülke Günü, Ticaret ve Yatırım Fırsatları Toplantısı’ çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, bir mesaj yayınlayarak bu hafta sonu yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrencilere başarı dileğinde bulundu.

İçişleri Bakanlığı'nca, 81 İl Valiliği’ne gönderilen '2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Tedbirleri' konulu genelgeye göre; 27 Haziran Pazar günü YKS'ye girecek adaylar ve refakatçileri ile sınav görevlileri 05.00-19.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

“Anadolu Üniversiteler Birliği Strateji Kurulu Toplantısı” Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım