Güncel

Izgara Liste

 (Özel) Haber: Şeref KAHRAMAN / FETÖ’cü darbeciler 15 Temmuz gecesi F-16’larla Meclis, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, emniyet müdürlüğü ve birçok yeri bombaladı. Karşılığı da ağır oldu. Kamudan 125 bin kişi ihraç edildi. TSK, emniyet ve yargıdaki FETÖ’cüler temizlendi. Kayseri’de 3 bin 528 şüpheli FETÖ’den yakalandı, bin 288’i tutuklandı.

Haber-Foto: Şeref KAHRAMAN / 15 Temmuz 2016’da dünyaya demokrasi destanı yazan Türk milleti, ihanetin ikinci yıldönümünde yine meydanlara indi. Kayseri halkı, FETÖ’nün darbe girişiminden iki yıl geçse de ‘Nöbetteyiz’ mesajı verdi.

(Özel) Haber-Foto: Şeref Kahraman / Tarım Bakanlığı’nın ayıplı hizmet listesinde yer alan ve tek tırnaklı et skandalı ile gündeme gelen, geçtiğimiz aylarda kapısına kilit vurulan 40 yıllık Hacı Baba Et Lokantası’nın yerine bir Ciğerci  açılıyor.

Röportaj: Burcu Karakaya/  Kayseri Psikodrama Enstitüsü ve Aile Danışma Merkezi Başkanı Şeref Algur “Çocuk gelin veya istismarının bunu, şunu yok bu bir insanlık sorunudur. Çünkü Dünya’nın en masumları çocuklardır. Bizim çocuklarımızı korumamız son derece önemlidir” dedi.

Haber: Bayram DALMAZ / MHP Kayseri milletvekili Baki Ersoy Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğine seçildi.

Türkiye’de Ar-Ge çalışmaları için geçen yıl 10 milyar 710 milyon lira harcama yapılırken, bu yıl 12 milyar 950 milyon lira başlangıç ödeneği ayrıldığı kaydedildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 24 Haziran seçimlerinde yeniden milletvekili seçilmesinin ardından Meclis'te kaydını yaptırdı. Öte yandan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’yi hedef alan ve Birgün gazetesi tarafından ortaya atılan asılsız iddialara yönelik Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı.

Ak Parti grup başkanvekilleri belli oldu. Geçtiğimiz dönemde Mustafa Elitaş Kayseri’den başkanvekili seçilen isim oluyordu. Bu kez Kayseri’den isimin yer almaması dikkat çekti.

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri Adliyesi Seçim Kurulu’nda yapılan tören ile mazbatasını aldıktan sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne  kaydını yaptırdı

Haber: Şeref Kahraman - Kayseri’de iç çamaşırına gizlenmiş şekilde 157 gram metamfetamin ile yakalanan ve ‘uyuşturucu madde ticareti yapma’ suçundan tutuklu yargılanan 29 yaşındaki sanığa 8 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

Haber: Hülya DENİZ / HSK, Yargıtay'a 100, Danıştay'a 12 yeni üye seçti. Kayseri eski Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta ile Kayseri hakimi Cengiz Balıkçı Yargıtay üyeliğine seçildi.

Felahiye ilçesi Alparslan Mahallesinde meydana gelen yangınla ilgili incelemelerde bulunan Kayseri Tarım ve Orman İl Müdürü Özkan Kayacan, bölgede 540 dekar alanın zarar gördüğünü söyledi. 

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde mülkiyeti bölge müdürlüğüne ait muhtelif sanayi ve ticaret parselleri ‘Açık Teklif Usulü İhale’ ile satıldı. 

Kayseri Ticaret Odası (KTO) üyelerine yönelik 7143 Sayılı Vergi ve Bazı Alacakların Yapılandırılması Kanunu Semineri, Vergi Dairesi Başkan Vekili Ahmet Günçavdı'nın da katılımıyla yapıldı. 

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini değerlendirerek yeni kabineye görevlerinde başarılar diledi. 

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, İstanbul Aydın Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye-İran Üniversiteleri İşbirliği Toplantısı'na katıldı. 

Kayseri Bilim Merkezi, "Bilim İçin Her Yerde" sloganıyla bilimsel etkinlikleri ilçelere taşımaya yaz döneminde de devam ediyor. Etkinlikler kapsamında ilçelerdeki kadın ve gençlik merkezleri bilim yuvaları haline geliyor. 

Develi Belediye Başkanlığı tarafından 02-03-04 Ağustos 2018 tarihlerinde yapılacak olan 36. Uluslararası Âşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Âşık Seyrani ile ilgili yapılan şiir, kompozisyon ve resim yarışmasının sonuçları açıklandı. 

reklam
Haberden uzak kalmamak için e-posta grubumuza üye olabilirsiniz.
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar