Güncel

Izgara Liste

Özel Haber(Derleme): Şeref KAHRAMAN - 2019 yılında Kayseri Adalet Sarayı’nda terör davalarından cinayetlere, cinsel istismar, uyuşturucudan, dolandırıcılığa kadar yüzlerce dava görüldü. 15 askerimizin katilinden, terör davalarına, kadın cinayetlerinden cinsel istismar davalarına kadar Türkiye'yi sarsan birçok davada karar çıktı.

Derleme Haber: Şeref KAHRAMAN/ 2019 yılı Türkiye’de olduğu gibi Kayseri’de de yoğun geçti. FETÖ’nün kanlı darbe girişiminin ardından Kayseri’de yine FETÖ operasyonları devam etti. FETÖ’nün yanı sıra polis ekipleri PKK, DEAŞ operasyonları yapılırken, bir taraftan da şüphelilerin yargılanması yapıldı. 2019’a yine kadın cinayetleri başta olmak üzere cinayet haberleri, uyuşturucu operasyonları ve intiharlar damga vurdu. Kayserililer ayrıca 2019’da31 Martyerel seçimleri ile sandık başına gitti.Ayrıca İl Emniyet Müdrüü İbrahim Kulular, 2019’da tayini Ankara’ya çıkarak kente veda etti.

(Özel) Haber-Foto: Şeref Kahraman / Diyanet’in şans oyunlarının yasal ama haram olduğu fetvası verdiği ve Milli Piyango İdaresi tarafından her yıl düzenlenen yılbaşı çekilişinde bu yıl ikramiye tutarı 80 milyon. Peki, bu tartışmalar altında hayalleri süsleyen büyük ikramiye 80 milyon TL ile neler alınır, neler yapılır, ya da neler yapılmaz? 80 milyon TL ile yatlar, katlar, helikopterler, torbalar dolusu altınlar alabilecek olan talihli, sadece sezon sonuna kadar 331 milyon TL borcu olan İstikbal Mobilya Kayserispor’un borcunu ödeyemez.

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Süleyman Bozkurt, Kayseri Büyükşehir, Melikgazi, Kocasinan ve Talas Belediye Meclislerindeki denetim komisyonlarına muhalefet meclis üyelerinin bilinçli olarak alınmadıklarına dikkat çekerek, “Muhalefeti yok sayarak şehri yönetemezsiniz” dedi.

Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu, İlçeye 15 Kilometre uzaklıkta bulunan Gürleğen Köyüne Helikopter pisti yapıldığını bildirdi. Başkan Uzunluoğlu, yapımı tamamlanan pistin, arama kurtarma çalışmaları ile ambulans helikopterler için kullanılması planlanıyor dedi.

Haber: Hülya Deniz / Kayseri’de pazartesi ve Salı günü hafif, Perşembe ve Cuma günü ise kuvvetli kar yağışı bekleniyor.

Haber-Foto: Şeref Kahraman/ Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, yeni kurulacak parti ile ilgili de Kayseri’de yeni partinin çok fazla gündem olamayacağını, 17-0’ın değişmeyeceğini söyleyerek, “Cumhur ittifakı kale gibi dimdik ayakta” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Pınarbaşı İlçe Kongresi gerçekleşti. Eser Çetinkaya ile Bekir Asdemir'in yarıştığı seçimin kazananı Eser Çetinkaya oldu.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kayseri’nin sorunlarını Meclis gündemine taşımaya devam ediyor. Ataş, bu kez de yılan hikâyesine dönen hızlı treni, ekonomik sıkıntı yaşayan çiftçilerin borçlarının yapılandırılması ve sık sık kazaların meydana geldiği Kayseri-Malatya karayolunu gündeme getirerek, sorunların acil çözümü için hükümetten çalışma yapılmasını istedi.

Haber: Şeref Kahraman / VAN ilinden yüklü miktarda uyuşturucu madde getirileceği ihbarı alan Kayseri polisi, uygulama noktasında yolcu otobüsünde bir şüpheli, uyuşturucu ile yakalandı. Uyuşturucuyu alacak iki şüpheli ise Şehir Hastanesi acil kısmı kafeler bölümünde yakalandı.

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de NARKOTİM ekipleri yaptığı operasyonda bir aracı kovalamaca sonucu yakaladı. 4 şüpheli yakalanırken, aracın bagajında 230 gram bonzai ele geçirildi.

Kayseri'de kiraya verdikleri araçların, yakıt ve yağını boşaltarak arızalanmış gibi gösterip kiralayan kişilere silah tehdidiyle boş senet imzalattıkları şüphesiyle gözaltına alınan 12 kişiden 5'i, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Sanayinin alt sektörleri (2015=100 referans yıllı) incelendiğinde, 2019 yılı Kasım ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre %7,2 ve imalat sanayi sektörü endeksi %5,3 artarken, elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi %1,2 azaldı.

Haber-Foto: Şeref Kahraman/ Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, Kayseri’de bir Türkçe öğretmeninin öğrenci velileri tarafından darp edildiğini söyledi. Öğretmenin öğrenciyi ödev yapmadığı için ayarladığı, bu nedenle öğrencinin babası ile dayısının okula gelip öğretmeni dövdüğü öğrenildi. 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, çiftçilere müjdeli bir haber vererek, Ziraat Bankası'nın geri ödemede sorun yaşayan çiftçiler için borçları yüzde 9 faizle 5 yıla kadar vadelendireceğini duyurdu.

Haber-Foto: Şeref Kahraman/ Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, “2020’de biz öğrenci ve araştırma odaklı üniversite olacağımızı yineliyoruz” dedi. 

KAYSERİ'de, Türkçe öğretmeni Selçuk Belge (38) sınıfta ödevini yapmadığı ve yaramazlık yaptığı için uyardığı 8'inci sınıf öğrencisi Ö.K.B'nin (14) babası F.B. (47) ve dayısı R.E. (33) tarafından darbedildi. Gözaltına alınan 2 kişi, çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), Almanya’da, dünyanın en büyük ulaştırma ve lojistik firması, Avrupa’nın ise en büyük demiryolu işletmecisi olan Deutsche Bahn (Alman Demiryolları) ile iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşmayla, AGÜ öğrencileri Almanya’da Deutsche Bahn firmasında staj yapabilecek.

reklam
Haberden uzak kalmamak için e-posta grubumuza üye olabilirsiniz.
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar