Güncel

Izgara Liste

Haber: Şeref Kahraman  / Yaklaşan yerel seçimler öncesi Kayseri AK Parti il teşkilatına belediye başkan aday adaylığı için mevcut belediye başkanları dışında 98 kişi başvurdu. Bu kişiler için Türkiye’de ilk kez elektronik ortamda e-temayül yoklaması yapıldı. Bazı vatandaşlar, “Temayül yoklamasında sonuç ne olursa olsun, ağalar bildiğini okuyor. Laf olsun, torba dolsun” diye yorum yaparken, AK Parti’nin kazanamadığı ve kazanıp başarılı olamadığı ilçelere daha çok aday adayının başvuru yaptığı görüldü.

Haber: Şeref Kahraman / Yaklaşan yerel seçimler öncesi Kayseri AK Parti il teşkilatına belediye başkan aday adaylığı için mevcut belediye başkanları dışında şuana kadar 98 kişi başvurdu. Büyükşehir’e sürpriz 3 isim göze çarptı.

(Özel) Haber: Azim DENİZ / Sağlıkta şiddet yasası olarak bilinen ve kanun teklifini verenlerin arasında bulunan, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, 5. madde ile ilgili  “Kimseyi ekmeğe muhtaç hale getirmiyoruz, devlete silah çekmiş FETÖ’ye bulaşmış ve ispat edilmiş olanların gerekli cezaları almaları, bulaşmamış olanların da görevlerine iade edilmelerini isterim" dedi.

Tüm Girişimci ve İş İnsanları Akiller Derneği (TÜMGİAD) istişare toplantısı Kayseri’de yapıldı. Yapılan toplantıya TÜMGİAD Genel Başkanı İzzet Oben Çürük de katıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi gençler için oluşturduğu Genç KAYMEK ile başarı hikayeleri yazmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız’ın da katılımıyla Genç KAYMEK’lerde sınavlara hazırlanan öğrencilere 17 bin yardımcı kitap dağıtıldı. 

2017 yılı “Tarihi Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme” Yarışması’nın Antalya ilinde YAPEX Restorasyon Fuarında düzenlenen ödül töreninde Prof. Dr. Metin Sözen, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç için anlamlı ve övgü dolu açıklamalarda bulundu. 

Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Selçuk Onat, düzenlenen basın açıklamasında zulme çanak tutan ülkelerle derhal ilişkilerin kesilmesi gerektiğini söyledi. 

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Dünyanın hiçbir ülkesinde Türkiye’nin başında olduğu kadar bela yoktur” dedi. 

Haber: Şeref Kahraman / AK Parti Kayseri’de partinin yerel seçimlere yönelik temayül yoklaması başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Jülide Sarıeroğlu da temayül yoklaması için Kayseri’ye geldi.

Kayseri'de, çaldığı araçları yine çalıntı olarak aranan plakalarla kullandıktan sonra terk eden zanlı, Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalandı. 

Kayseri'de kaçan topunu almak isteyen 7 yaşındaki çocuk kanalizasyon çukuruna düşerek ağır yaralandı. 

Kayseri'de biri Tunceli diğeri Hakkari'ye teslim edilmek üzere yola çıkan iki adet sıfır askeri kirpi, olumsuz hava koşulları nedeniyle kaza yaptı. 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Yerlideki 28 lira olan karkas et fiyatımızı bugünden itibaren 29 lira olarak uygulamaya alıyoruz" dedi.

Kayseri Şeker sözleşmeli pancar ekimi yapan pancar çiftçisine motorin avansı vermeye devam ediyor. 

Kısa süre önce Türkiye’deki online ve mobil bankacılık müşterilerine yönelik artan siber dolandırıcılık çabalarına dikkat çeken antivirüs yazılım kuruluşu ESET, bu kez Avrupa’daki online banka müşterilerini hedef alan modüler bir truva atı tespit etti. Siber suçluların ihtiyaca göre eklenti dahil ettiği bu zararlı; Polonya, İtalya, Almanya, Avusturya ve Ukrayna’da ortaya çıktı. DanaBot adlı bu truva atı, cihazların kontrolünü ele geçirerek, finansal bilgilere ulaşmayı hedefliyor.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Edebiyat Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatında görevli Belaruslu Öğretim Görevlisi Vladimir Budaı, Minsk şehrinden Konsolosluk vasıtasıyla Kayseri’ye getirttiği 500 kitaptan oluşan kişisel kütüphanesini bölüm kütüphanesine bağışladı. 

Erciyes Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulama Araştırma Merkezi (ERREM) tarafından düzenlenen bu yılki evlilik okulu seminerleri, 26 Kasım 2018 tarihinde başlıyor.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü, Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Kayseri’de eğitimcilerle buluştu. 

reklam
Haberden uzak kalmamak için e-posta grubumuza üye olabilirsiniz.
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar