Güncel

Izgara Liste

(Özel) Haber: Şeref Kahraman, Azim Deniz / Sağlıkta Kalite Standartları Denetiminden 100 Tam Puan Alan Kayseri Şehir Hastanesi’nde skandal olay yaşandı. İddiaya göre patolojide incelenmek üzere bir hastanın ameliyatta alınan organa ait parçası kayboldu.

Haber: Şeref Kahraman - Gaziantep’te 2016 yılında DEAŞ terör örgütü tarafından bir kına gecesine düzenlenen canlı bomba saldırısında 56 kişinin ölmesi, daha sonra düzenlenen operasyonda yine canlı bomba eylemi ile 3 özel harekat polisinin şehit olmasının ardından açılan ve güvenlik gerekçesiyle Kayseri’de görülen davada, tutuklu yargılanan 8 sanığa ‘anayasal ihlali’ suçundan ayrı ayrı 1’kez ağırlaştırılmış müebbet, 7 sanığa 40 çocuğun öldürülmesi nedeniyle ayrı ayrı 40 kez ağırlaştırılmış müebbet, yetişkinleri öldürmeleri nedeniyle ayrı ayrı 16 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 7 sanığa ‘çocukları öldürmeye teşebbüs’ suçundan 44 kez 18’er yıl hapis, ‘yetişkinleri öldürmeye teşebbüs’ suçundan ise 43 kez 18’er yıl hapis cezası verildi. 3 polisi şehit eden Suriyeli tutuklu sanığa da 3 kez ağırlaştırılmış müebbet, polis memurlarını öldürmeye teşebbüs suçundan 9 kez 18 yıl hapis cezası, çocuğu öldürmeye teşebbüs suçundan 1 kez 18 yıl hapis cezası, yetişkinleri öldürmeye teşebbüs suçundan 3 kez 18 yıl hapis cezası verildi.

(Özel) Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de okulda iki çocuğun tartışması sonrası bir kadın, apartman binasında 11 yaşındaki çocuğun arkasından gelerek adeta çocuğu tokat manyağı yaptı. Mağdur çocuğun annesi savcılığa kadını şikayet etti. Ancak Savcılık, şüpheli kadın hakkında somut delil olmadığından takipsizlik kararı verdi. Güvenlik kameraları ise o anları an be an kaydetti. Mağdur çocuğun annesi ise savcılığın kararına itiraz etti.

(Özel) Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de vatandaşların et tüketimi azalınca, ülke genelinde olduğu gibi kırmızı et üretiminde azalma yaşandı. Yetkililer Kayseri’deki kırmızı et üretiminin azalmasını hayvan sayısının düşmesine bağlıyor.

Haber: Nehir Durdağı, Foto: Şükrü Gündüz / Kayseri’ye yeni heyecan getiren ve internet kullanıcıları tarafından büyük ilgi gören internet televizyonu Deniz Postası TV’nin konuğu Cumhur İttifakı AK Parti Bünyan Belediye Başkan Adayı Özkan Altun, “Tarımsal arazilerin toplulaştırılması ve kapalı sulama sisteminin bitmesi sonucun da tarım bence Bünyan’da zirve yapacak. Çünkü sulu tarıma geçmiş olacağız’’ şeklinde konuştu.

Haber-Foto: Şeref Kahraman / Kayseri'de, hayalindeki lokantayı açma hazırlığındayken alkollü iki kişi tarafından bıçaklanarak öldürülen 21 yaşındaki gencin lokanta açma hayalini ailesi gerçekleştirmeye devam ediyor.

Haber-Foto: Nehir Durdağı / Kayseri’ye yeni heyecan getiren ve internet kullanıcıları tarafından büyük ilgi gören internet televizyonu Deniz Postası TV’nin konuğu olan Cumhur İttifakı AKP Hacılar Belediye Başkan Adayı Bilal Özdoğan, “Rakamlar konuşuyor. Cumhur İttifakı’nın ne kadar güçlü olduğunun açık göstergesi. Cumhur İttifakının güveni var. Cumhur İttifakı’nın gücü var. Her şey oldu bitti değil. Biz bütün hemşerilerimizin gönlünü almak adına 83,4’ün dışında kalanların da oyuna talip olmak için yola çıktık”   dedi.

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, her bireyin bir engelli adayı olduğunu hatırlatarak, “dezavantajlı bireylerin sosyal hayata katılımının önündeki, en önemli engellerden biri olan toplumsal ön yargıları hep birlikte yıkalım” dedi.

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, Cumhur ittifakı adaylarıyla eşit şartlarda seçim kampanyası geçirmediklerine dikkat çekerek, “Billboardlardaki afişlerimiz de sökülse, binalardaki pankartlarımız da yırtılsa halkın geleceğine kimse ipotek koyamayacak ve biz kazanacağız” dedi.

Kayseri'de, İstanbul'a götürülürken polis noktasına yaklaşınca bulundukları otobüsten yolda indirilen 13 kaçak göçmen yakalandı.  

Kayseri Emniyet Müdürlüğü tarafından, FETÖ'nün askeri mahrem yapılanmasına yönelik 13 ilde yapılan eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan ve sorguları tamamlanan 13 kişi adliyeye sevk edildi.  

  Edinilen bilgiye göre Kocasinan ilçesine bağlı Argıncık Kayabaşı Mahallesi 114. Sokak'ta müstakil evde yangın çıktı. Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 20 dakikalık müdahalesi sonrasında yangın söndürülürken, yangını haber alan ev sahipleri gördükleri manzara karşısında feryat etti.

Kayseri Meyveciler, Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Osman Akbıyık, Antalya'da meydana gelen fırtınadan dolayı ürün fiyatlarında artış olduğunu ancak tüm olumsuzluklara rağmen vatandaşların en ucuz ve kaliteli ürünleri pazarlarda bulabileceğini söyledi. 

Kayseri’de 170 TL’den satılan kuru bamyanın fiyatı 2 yıldan bu yana değişmedi. 

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, market fiyatlarındaki artışa ilişkin, 81 il valiliklerine yazı gönderdiklerini belirterek, “Denetimlerimiz devam ediyor. Bu denetimlerimizi çok görünür kılmıyoruz ama yaptıkları iş çok görünür. En kısa zamanda hepimiz sonuçlarını göreceğiz” dedi.

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yabancı Dil Eğitim Çalıştayı İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci'nin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Kadir Has Ortaokulu'nda Z-kütüphanem ve Robotik Kodlama Atölyesi İl Milli Eğitim Müdürü açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci'nin katılımı ile yapıldı. 

Topluma katkı hedefi kapsamında Abdullah Gül Üniversitesi’nin katkılarıyla AGÜ Makina Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Faruk Keçeci tarafından Polonya’nın başkenti Varşova’da 2. Uluslararası Robotik ve Akıllı Sistemler Konferansı ve Fransa’nın Nice şehrinde de 3. Uluslararası Mekatronik Sistemler ve Kontrol Mühendisliği Konferansı düzenlendi. 

reklam
Haberden uzak kalmamak için e-posta grubumuza üye olabilirsiniz.
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar