Güncel

Izgara Liste

Haber: Batuhan Deniz- Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı günlük bilgilendirme raporunu açıkladı. İşte dünyayı kasıp kavuran korona virüs dünyada ve Türkiye’de ne durumda... Devlet yetkilileri ne söyledi? Tüm detaylar bu haberimizde... 

Haber-Foto: Şeref Kahraman- Korona virüsten korunmak için takılan tek kullanımlık maske ve eldivenler, hijyenin çok önemli olduğu bu süreçte duyarsız kişiler tarafından çöplükler yerine gelişigüzel olarak yerlere atılması yadırgandı. 

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri'de kayıp ihbarı yaptığı 52 yaşındaki eşi Fatma Birgül Yalçınkaya'yı televizyon programlarına çıkarak arayan ve ardından yakarak, öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan ve bu suçtan yargılanan 60 yaşındaki emekli Osman Yalçınkaya'nın duruşması koronavirüs nedeniyle ertelendi.

Kayseri Kafkas Derneği, Corona virüsü salgını nedeniyle zor zamanlar geçirdiğimiz şu günlerde kırsal alanda ihtiyaç sahibi kişileri ziyaret edip maske ve medikal malzeme dağıttı.

Haber: Azim Deniz- Korona virüs dünyayı kasıp kavururken ülkemizde de büyük risk oluşturmaya devam ediyor. Kayseri’de koronavirüsten ölü sayısının 4’e yükseldiği öğrenildi.

Haber: Hülya Deniz- İçişleri Bakanlığı'nca valiliklere gönderilen genelgeyle başta hayvan barınakları olmak üzere park, bahçe gibi sokak hayvanlarının yaşam alanlarında tespit edilen noktalara düzenli olarak mama, yem, yiyecek ve su bırakılması, hayvanların yaşam alanlarının dezenfekte edilmesi ve vatandaşın bu konudaki hassasiyetinin artırılması istendi.

Haber: Şeref Kahraman- Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri milletvekili Baki Ersoy, verdiği sözü tuttu ve 97 ihtiyaç sahibi aileninin ev kiralarını maaşından ödedi. 

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, merhum Alparslan Türkeş’in ölümünün 23. Yılı münasebetiyle bir basın açıklaması yaptı.

Haber: Şeref Kahraman- AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 15 dakikalık görüşmesinin detaylarını açıkladı. 

Haber: Azim Deniz- Merkezi İstanbul'da olan ve Erciyes Anadolu Holding ortaklarından Hes Cabling System (HCS) Genel Müdürü Ufuk Yılmaz 43 yaşında yakalandığı korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

(Özel) Haber: Şeref Kahraman- Kayseri’nin Talas ilçesinde 6 aydır birlikte yaşadığı erkek şahıs tarafından şiddete uğrayan Rus asıllı Gürcü uyruklu kadın, polise sığındı. Kentten ayrılmak isteyen kadın, korona nedeniyle şehirden ayrılamadı. 

Kayseri’deki Derevenk Vadisi viyadük yakınından vadinin derinliğine düşen şahıs, 1 buçuk saatlik çalışmanın ardından yaralı olarak kurtarıldı. Yaralanan şahıs, olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri tarafından Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi acil servisine kaldırıldı.

3 ay süreyle elektrik ve doğalgaz faturaları için sosyal mesafe kuralına uymak adına sayaç okuma yapılmayacak. Abonelere geçmiş tüketim ortalamalarına göre fatura gönderilecek. Söz konusu faturadan az veya çok bir hacarama yapıldığında sayaç okumasına göre aradaki gider ya aboneye ödenecek ya da abone farkını yatıracak.

Covid-19 salgını nedeniyle araç muayenelerini yaptıramayanlara üç ay ve bu sürenin bitiminden itibaren de 45 gün ek süre tanındı. 

Haber: Şükrü Gündüz-  Ticaret Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle talebi artan ürünlerde fahiş fiyat uygulaması yaptıkları gerekçesiyle Reklam Kurulu'nun kararıyla ceza kesilen 198 firmanın isimlerini açıkladı. Kayseri'de 8 firma ve kişi, kuruma ceza kesildi. 

Koronavirüs salgınıyla beraber olağanüstü günlerden geçerken; üniversite adaylarını yakından ilgilendiren bir haber de YÖK’ten geldi. YÖK tarafından yapılan açıklamada YKS’nin 25-26 Temmuz 2020 tarihine ertelendiği duyuruldu. Tarihin netleşmesi ile belirsizliğin ortadan kalktığını belirten uzmanlar, adaylara çalışmaya devam etmelerini ve motivasyonlarını kaybetmemeleri uyarısında bulunuyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav, sadece birinci dönem müfredatından yapılacak" dedi.

Haber: Hülya Deniz- YÖK Başkanı Saraç açıklamalarda bulundu. 

reklam
Haberden uzak kalmamak için e-posta grubumuza üye olabilirsiniz.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar
Biz Bize Yeteriz Türkiyem
Reklam