Güncel

Izgara Liste

(Özel) Haber-Foto: Kayseri’de Umre’ye gitmek üzere havalimanına gelen bin 59 çeyrek altın 220 adet yarım altın, 138 adet tam altın, 8 adet Gremse tabir edilen altın olmak üzere  toplam  bin 425 adet yaklaşık 3 bin 600 gr altınla yakalanan ve serbest bırakılan Sami Boydak, o altınları Umre’de sadaka olarak dağıtacağını söyledi.

Başkanlığını yaptığı kooperatif arsasını, gizli ortağı olduğu kendi şirketine, oradan da Arif Cıngıllıoğu ve Feridun Ulusoy İnşaat’e devir eden Ekrem Şahin’in bu kez de Maden İşleri Genel Müdürlüğü (MİGEM)’nden sahte imzalarla ocak ruhsatı aldığı iddia edildi.

Haber: Şeref Kahraman/ Kayseri’de Umre’ye gitmek üzere havalimanına gelen daha önceden hakkında FETÖ’den 3 yıl 1 ay hapis cezası olan Sami Boydak, bin 59 çeyrek altın 220 adet yarım altın, 138 adet tam altın, 8 adet Gremse tabir edilen altın olmak üzere  toplam  bin 425 adet yaklaşık 3 bin 600 gr altınla bir adet 40 bin TL’lik bir adet çek ve 200 bin TL’lik bir adet senet ile yakalandı. 

Büyükşehir Belediyesi sömestr tatiline giren çocuklara hafta sonu iki ayrı karne hediyesi verdi. Hafta sonu çocuklara yönelik iki ayrı oyun sahnelendi. 

Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, görevde bulundukları dört yıllık süre içerisinde Türkiye’ye model olacak uygulamaları hayata geçirdiklerini, önümüzdeki dönem bu uygulamalara yenilerini ekleyeceklerini söyledi. 

Kayseri İHH acil yardım arama kurtarma (KAYİSAR) gönüllüleri Kızılay’a kan bağışında bulundu. 

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, TBMM’de yaptığı konuşmada “Ankara ve Niğde arasında yapılacak olan bu yolun toplam uzunluğu bağlantı yollarıyla birlikte 330 kilometreyi bulmaktadır. Fakat gelin görün ki Kayserimiz bu projede de yerini bulamamış yine hizmetten mahrum bırakılmıştır.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Develi İlçe Başkanı Yunus Özer, Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Volkan Çolak, MHP Eski İlçe Başkanı Ali Kabak ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Develi Kaymakamı Murat Duru'yu makamında ziyaret etti. 

Haber: Hülya Deniz / Demokrat Parti Kayseri İl Başkanı Ali Yıldırım, “Seçimlere hiçbir parti ile ittifak yapmadan tek başımıza gireceğiz. Her zaman olduğu gibi tek ittifakımız yüce milletimiz ile olacak” dedi.

Haber: Şeref Kahraman - Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde 35 yaşındaki bir baba ve 12 yaşındaki oğlunu öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan çoban, “Benim suçum günahım yok, cezaevinden firar edip beni öldürmeye gelmişti” dedi.

(Özel) Haber: Şeref Kahraman  / Kayseri’de girdikleri evde av tüfeği ile iki kişiyi zorla alıkoydukları, bir kadını eşinin gözü önünde zorla soyarak kameraya çektikleri iddia edilen 3 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de 2006 yılında 16 yaşındayken kaybolan ve bir daha kendisinden haber alınamayan genç kızı öldürdüğünü 12 yıl sonra itiraf eden ve bu suçtan tutuklu yargılanan enişte hakkında savcı mütalaasını vermişti. ATV'de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında lise öğrencisi Filiz Karadavut cinayeti gündeme geldi. Ailenin konuk olduğu programda erkek kardeş Murat Karadavut, “"Ablamın da cinayette parmağı olduğundan şüpheleniyorum” dedi.

Türkiye’de asgari ücretin uygulanmaya başladığı 50 yıldan bu yana, asgari ücretli bir işçinin en çok çeyrek altın alabildiği yıl 1969 yılı olurken, en az birikim yapabildiği yıl da 54’üncü hükümetin iş başında olduğu 1996 yılı olarak kayıtlara geçti. 

Haber: Şeref Kahraman/ Boydak Holding CEO’su Alparslan Baki Ertekin, İstikbal, Bellona ve Mondi mobilya markalarında 3 ay daha zam yapmayacaklarını söyledi.

Milli Piyango yılbaşı çekilişi 31 Aralık Pazartesi günü tamamlandı. Milli Piyango Genel Müdürlüğünün yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiye tam bilete çıktı. Günlerdir 70 milyon liralık büyük ikramiye üzerine hayaller kuran vatandaşlar, bu yıl çok daha erken saatlerden itibaren MPİ’nin resmi sayfası üzerinden bilet sorgulaması yapıyor.

Eğitim Bir Sen 1 No’lu Şubenin Ocak ayı İl Divan Toplantısında konuşan Başkan Aydın Kalkan, Millî Eğitim Bakanlığı’nın ilan ettiği 2023 Eğitim Vizyonunun uygulanmasındaki gecikmelerin eğitim camiasının umutlarını kırdığını söyledi. 

2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk yarısında Kayseri'de bin 103 okulda 305 bin 152 öğrenci karne heyecanı yaşarken, il protokolü de öğrencilerin bu heyecanına eşlik etti. 

Kayseri’nin ücretsiz tek özel okulu olan Kayseri OSB Teknik Koleji’nde 6 bölümde 1482 öğrenci karne heyecanı yaşadı. 

reklam
Haberden uzak kalmamak için e-posta grubumuza üye olabilirsiniz.
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar