06
Pzt, Tem
13 Yeni Haber

Güncel

Izgara Liste

KAYSERİ'de ruhsal bunalıma giren Ayşe Bülbül (40), 3 haftalık bebeği Melek Bülbül'ü iddiaya göre elleriyle boğarak öldürdü.

Haber-Foto: Şeref Kahraman - Kayseri’de Mehmet Yaş(47) ile eşi Yeter Yaş(35)’ın 24 Haziran’da henüz ismini vermedikleri yeni doğan üçüncü çocuklarıdünyaya geldi. Doğumdan 2 gün sonra anne ve baba Yaş, erkek bebeği kontrol için özel hastaneye getirdi. Hastanede ‘sarılık’ tedavisi için yoğun bakıma alınan ve annesinin emzirdiği bebek, küvezde olduğu sırada nefessiz kalarak hayatını kaybetti. Yaş ailesi, özel hastane yönetimi ve yoğun bakım ünitesi personelinden bebek ile ilgilenilmediği iddiasıyla şikayetçi oldu.

Haber: Şeref Kahraman – Kayseri Erkilet Havaalanı’nda Almanya’dan gelerek Kayseri Havalimanı'na inen uçağın kanadı, kendisini su ile karşılayan aracın hortumuna çarptı.

KAYSERİ'nin Özvatan ilçesinde, serinlemek için Kızılırmak Nehri'ne giren Çağatay Şamlı (18) suda kayboldu. Şamlı'nın bulunması için çalışma başlatıldı.

Haber: Şükrü Gündüz / Kayseri Valiliği tarafından yayımlanan genelgede, Lunapark ve Tematik Parklar” gibi eğlence tesislerinin faaliyetleri hakkında alınan yeni kararları açıkladı.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun’un talimatı ile havai fişek fabrikasındaki patlamayla ilgili 3 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Çetin Arık, çoklu baro teklifinin bir FETÖ projesi olduğunu söyledi. FETÖ’nün tankla tüfekle yapamadığını AKP’nin yasa ile yapmaya çalıştığını ifade eden Arık, “FETÖ şu kapıdan içeri girse, hemen şuradan girdiğini bir hayal edin, vallahi hepinizin gözlerinden öper çünkü ‘Benim tankla, tüfekle yapamadığımı sizler kanunla yapıyorsunuz.’ der. Kimi önce öper, onu siz benden daha iyi bilirsiniz ama gerçekten bugün FETÖ bu salonda olsa teker teker hepinizin gözlerinden öper, hepinizi alkışlar, hepinize ‘Aferin’ der.” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, baro düzenlemesine tepki için TBMM önünde toplanan baro başkanlarına tepki göstererek, "Hiç kimse Fransa’yı kasıp kavurmuş sarı yeleklilerin eylemlerine özenmeyi, Gezi benzeri bir kalkışmanın fitilini tutuşturmayı aklından ve hayalinden geçirmemelidir. Zira sonuçları ağır olacaktır" dedi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kayseri'ye gelen ve sözler veren Bakanlara tepki göstererek, verilen birçok sözün bugüne kadar tutulmadığına dikkat çekti. Ataş, "Bu saatten sonra Kayseri’nin boş laflara karnı tok, bu laflara verilecek cevabı da çok" dedi.

KAYSERİ'nin Özvatan ilçesinde, serinlemek için girdiği Kızılırmak Nehri'nde kaybolan Çağatay Şamlı'nın (18), arama çalışmaları sonucu 22 saat sonra cesedi bulundu.

KAYSERİ'de Ümit K. (30) oturduğu 5 katlı apartmanın bodrum katındaki su borusuna kendini iple asarak yaşamına son verdi.

Haber: Şeref Kahraman - Avusturya’da 9 gündür kayıp olan Bircan Dever Ünal isimli 1 çocuk annesi kadının cansız bedeni, 9 gün sonra bir nehrin kıyısında bulundu. Kayserili olduğu öğrenilen talihsiz kadının eşi tarafından yastıkla boğulup, nehre atıldığı ortaya çıktı.

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Haziran ayı olağan meclis toplantısı, meclis üyelerinin katılımı ile maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilerek, KAYSO meclis salonunda yapıldı.

Türkiye’de 11 Mart’ta ilk Kovid-19 vakasının görülmesiyle başlayan süreçte tüm kentlerde olduğu gibi Kayseri’de de evde geçirilen süre arttı.

KAYSERİ Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin, yumurta ihracıtıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Son 9 yıllık sürede yumurta ihracatı 195 milyon adetten 4.5 trilyon adete yükselmiş ve yumurta ihracatının üretimdeki payı 2006 yılında yüzde 2.42 iken son yıllarda bu rakam yüzde 29.70’e yükselmiştir" dedi.

KAYSERİ Valisi Şehmus Günaydın, Kocasinan ilçesine 24 derslikli, Talas ilçesine ise 32 derslikli ilköğretim okulu kazandırılmasına ilişkin protokolü imzaladı.

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Yönetim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyeleri tarafından, uluslararası kitap yayımlandı.

KAYSERİ'de, Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) başladı.

reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar