-reklam-

bayramdalmazGünlerden bir gün, köylerden birinde bir çiftçinin eşeği kör kuyuya düşer. Eşek saatlerce acı içinde kıvranır ve bağırır. Sesini duyan sahibi gelip baktığında zavallı eşeği kuyunun dibinde görür. 

ilhanTabi bu yazacaklarım bir rivayet. M.Ö. 338. yıllardan bahsediliyor.

Sosyal medyada bu tür paylaşımlar çok dikkatimi çekiyor. Aslında okumayı da seviyorum.

Bugün size Büyük İskender’in rivayetlerinden bahsedeceğim.

apoalpayyyTürkiye'nin hudutlar ile bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Suriye'nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD/YPG ve DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak için başlattığı ve başarıyla tamamladığı Zeytin Dalı Harekatı'nın üzerinden bir yıl geçti.

Grsel AtasuuuArabama atladım, müziği son ses açtım. Araba kullanmak her daim iyi gelmiştir bana çünkü alabildiğince özgürlük. Müziğe eşlik etmemde ayrı bir keyif hani. Biraz uzaklaşmalısın dedim kendime. Yolum ve güzergâhım belli değildi, sadece gitmeliydim. Yaşadığım şehre genelinden bakmalıydım. Konuşmalıydım belki de kendimle? Yol boyunca düşünmekten itina ettim ama biriktirdiklerimi de boşaltmak için sabırsızlanıyordum.

burcu karakayaMerhaba Sevgili Okur; yarıyıl tatiline giren, kitap okumayı seven yada yaş aralığı hiç farketmeden meraklısına duyurulur. Bataklıklar ülkesinden beyaz zambaklar ülkesinde kendinizi bulmaya ne dersiniz?

SerefKahraman“KADAVRADAN ORGAN NAKLİ İLE HAYATA DÖNÜŞ…

Bir anne ve minik yürekli oğlunun zaferi var bu satırlarda… Uykusuz geceler var bu satırlarda… Aralıksız iki sene geçirilen 222 No’lu hastane odası var bu satırlarda… Kızını aynı hastalıktan kaybeden bir annenin aynı acıları oğlunda da yaşamamak için verdiği mücadele var bu satırlarda… Umut, azim ve kansere karşı zafer var bu satırlarda…

cagriozarslanKendisini tanıma şerefine nail olduğum,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Kurucu Cumhurbaşkanı, Kıbrıs Davasının Önderi Başkomutanı Rauf Denktaş'ı vefatının 7. yılında Saygı  ve Rahmet ile anıyorum. Mekanı Cennet olsun.

AzimdenizGazetemizi takip edenler, gazeteciliğimiz hakkında yeterince bilgi sahibidir. Yine de, bu yazıya bazı hatırlatmalarla başlamak gerekiyor.Öncelikle bir dünya görüşüne sahibiz. Hayatımızı şekillendiren ilkelerimiz ve değerlerimiz var. Gazeteciliği de bunlardan bağımsız düşünmüyoruz. Bizim için vatan ve milleti ilgilendiren konular önemlidir. Bu konulara verdiğimiz önem için bedel ödemeyi göze alırız. Nitekim 15 Temmuz öncesi ve sonrası yayınlarımız, bu konudaki tutumumuzu net bir şekilde gösterir. Dünya görüşümüzün önemli bir yanı da, makul olan her fikre karşı kapımızın açık oluşudur. Nitekim, hem yayınladığımız haberlere, hem de köşe ayırdığımız yazarlara bakarak da, bu rahatlıkla görülebilir.

SerefKahramanGamze Özçelik, geçtiğimiz günlerde tesettüre girdi. Kapalı veya saçının açık olması kimseyi ilgilendirmez, kendi tercihidir. Ne kapalı, ne de açık olan hiçbir kadınımıza küçücük saygısızlık kabul edilemez.

hulyadenizGencecik kızımızdı…

Annesi, babası okutmuş, öğretmen olmuştu…

Tohumları fidan yapacak, ülkesine, vatanına, milletine hayırlı evlatlar, öğrenciler, nesiller yetiştirecekti.

İsmi Aybüke’ydi…

bayramdalmaz“İntihar eden her kişinin kendine göre güdüleri ya da nedenleri vardır: Bunlar çok özeldir, bilinemez ve dehşet vericidir.”

Kay Redfield Jamison, psikiyatr.

Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar