-reklam-

Çok güzel hayallerim var. Şu gökyüzü kadar. Hatta en az İstanbul kadar. Öyle ki Karaköy’ ün dar sokaklarından denize çıkmak kadar...

Konya'da 2014’te 16 yaşındaki lise öğrencisi ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiğine dair kuvvetli suç şüphesi bulunduğu" gerekçesiyle tutuklandı.

Şehidimiz Mehmet Muratdağı’nın sevgili eşi Birgül Muratdağı şuanda umrede… Birgül’e o kutsal topraklarda öyle bir duygu yaşattılar ki bende oda kalbiniz batsın diyebildik sadece.

Erken seçim kararı Meclisimizin açılış yıldönümüne yakın tarihlere denk geldi. Allah ülkemiz ve milletimiz için hayırlı eylesin.

Kiminle konuşsam ooo mükemmel insan örneği. Herkes bilgi küpü maşalallah. Her konuda her zaman ukalalık seviyesinde bilgin insanlar. Yanlışları olmayan ama doğru kalıplara da bir türlü kendini sığdıramayan elit kişiler. Sadece kendini dinleten karşısındaki konuşmaya başladımı anlama zahmetini bile göstermeyenler…

İnsanoğlu öfkesi karşısında sabırlı olmalı ve metanetle beklemelidir , öyle şeylerle imtihan edliriz ki bazen bunun bizi sınadığını, bizim için bir sınav olduğunu unuturuz. Bununla ilgili ders verici nitelikte olan şu hikayeyi sizlerle paylaşmak istiyorum…

Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü ,bölüm başkanı Prof. Dr. Hülya ARGUNŞAH önderliğinde tüm edebiyat sevenler için ‘Hasan Ali Toptaş’ sempozyumu düzenlendi.

Senaryosunu Engin Günaydın’ın yazdığı, Taylan biraderlere sipariş edildiği izlenimi veren Vavien, “insanın, kendisi için sürdürülemez bir durumdan vazgeçememe hâlini” anlatan bir durum komedisi.

“Yalnızlık insanlara karşı kullanılabilecek en büyük silahtır.”

Daha iyi bir hayat için mi yoksa kendi sınırlarını zorlayabilmek için mi?