-reklam-

Genelde biz orta yaşlıların çok sık kullandığımız bir cümleyle başlamakta fayda görüyorum. Gençler tarafından “ banal” bulunsa da olsun, onlara o tadı yaşatamadığımız için şahsım adına; kullandıkları “banal” kelimesini ben hoş görüyorum.

Bereket kelimesi, az malın çok faydası olması ve çok işe yaraması anlamına gelir. Az bir mal, bereketli olunca, çok kimsenin rahat etmesine, çok iyi işlerin yapılmasına yarar. Bereketli olmayan çok mal vardır ki, sahibinin dünyada ve âhirette felaketine sebep olur. Fakat  bir de bunun aksi vardır.

Ramazan ayı tüm güzelliklerin aynı anda geldiği aydır. Bu ayda oruç tutarak açın halini anlarız bir yandan da nefsimizi dizginleriz diğer yandan ise paylaşmayı tekrar tekrar öğreniriz. Bununla ilgili bir hikaye paylaşmak istiyorum sizinle…

Türkiye’de sebepleri ve sonuçlarıyla hemen her konuda kayda değer bir belirleyiciliği olan köyden kente göç meselesi, insanların gündelik hayatına olduğu kadar, ülkenin sanat hayatına da çeşitli örneklerle yansımıştır. Türkiye’de bu problemi sinemada ele alan vasat örnekler olduğu kadar çok iyi örnekler de var.

Merhaba sevgili okur; bugünlerde malumunuz medyada trafik baya yoğun, gündem kabarık hal böyle olunca insanın ‘Ah bu şarkıların gözü kör olmasın’ diyesi geliyor…

Hiç şüphesiz her Müslümana hayatının en önemli dersini veren ve sabrın zirvesini yaşatan bir aydır mübarek Ramazan.  

Özelleştirme İdaresi tarafından  ihale ilanının açıklanmasından itibaren tartışma ve itirazlara konu olan 14 Şeker Fabrikasından, Kastamonu Şeker Fabrikasına alıcı çıkmaması sonucunda 13 şeker fabrikasının ihalesi sonuçlandı. Alıcıları, Şeker fabrikaları ve ödenecek bedeller aşağıdaki şekilde sonuçlandı.

Mübarek Ramazan ayını karşıladığımız şu günlerde yine gavur gavurluğunu yapıyor, yahudi İsrail, müslüman Filistin’e saldırdı. Yüzlerce insan katledildi. 

Reklam