-reklam-

Özel Röportaj-Foto: Şeref Kahraman / Felâhiyeli Şair ve Yazar Kadir Acı, bir sponsorun yıllar önce kitabının basımını üstlendiği, kitabı basıma hazır hale geldikten sonra tüm kapıların yüzüne kapandığını belirterek, sponsoruna şiir yazdığını söyledi. 90 yaşındaki annesinin kitabını bastırdığını ifade eden şair Acı, sözünde durmayan sponsoruna dörtlük yazdığını ifade etti.

Röportaj: Taha Tayfun BAĞCI: Tümsiad (Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği) Kayseri Şube Başkanı Nusret Uğurlu gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. TÜMSİAD olarak yeni yerlerinde üyelerine hizmet vermeye başladıklarını belirten Uğurlu yeni kurulacak olan kabinede Kayserili bakan şart dedi. TÜMSİAD Kayseri şubesinde gazetemizin sorularını yanıtlayan Uğurlu “. Siyasette ne olacağı bilinmez ama kesinlikle yeni kurulacak kabinede bir Kayserili bakan olmalı. Mustafa Elitaş başarılı bir bakandı. Taner Yıldız’da geçmişte kendini ispatladı. Diğer vekillerimiz bakanlık yapabilecek kalitede. Kayseri ekonomisi için kabinede en az bir Kayserili Bakan olmalı. “ İfadelerini kullandı.

Röportaj-Foto: Şeref KAHRAMAN, Salih ALDEMİR / Dünya Bağımsız İzciler Federasyonu'nun asil üyesi olan Kapadokya İzcilik ve Gençlik Kulüpleri Federasyonu, bu yıl 9-17 Temmuz 2016 tarihleri arasında Balıkesir- Erdek’te yapılacak 'Ulusal Ata İzci Kampı'nın hayatını kaybeden izci liderleri Ali Osman Karamermer anısına yapacak.

Röportaj-Foto: Şeref KAHRAMAN, Onur DEMİREL / Türkiye’de sadece Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) bulunan İbrani Dili ve Edebiyatı Bölümü sessiz sedasız yedi yıldan bu yana eğitim veriyor. Doğu dillerine ilgisi olan öğrenciler, iş imkânlarının da geniş olması sebebiyle bu bölümü tercih ettiklerini söylediler. Öğrencilerden Murat Kozanlı: "İbranice okumak bizim için ayrıcalık’’ dedi. 

Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar