06
Pzt, Tem
12 Yeni Haber

Güncel

Izgara Liste

Sivas'ın Divriği, Zara ve İmranlı ilçelerindeki kırsal alanlar ile köylerde 'Altın Kelebek'lerin bıraktığı larvalardan çoğalan tırtıl istilası devam ediyor. Sivas Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, istilayı önlemek için 700 kuş yuvası ve 11 ışıklı tuzak hazırladı.

Sivas'ta emekli mobilya ustası Bahattin Okurgan (69) tutkunu olduğu 1974 model klasik otomobilin minyatürünü 36 yılda yaptı. Okurgan, 120 santimetre uzunluğunda ve 30 kilo ağırlığındaki minyatür otomobiline evinde gözü gibi bakıyor. Benzeri olan aracın bütün özelliklerinin yer aldığı minyatür otomobil, görenlerin de ilgisini çekiyor.

Sivas'ta serinlemek için Kızılırmak'a giren 3'ü çocuk, 4 kişi kayboldu.

NİĞDE'de 23 yıl önce işlediği cinayetten aranan N.K. (55), ahırda saklanırken yakalandı.

Niğde'de jandarma ekipleri, 2 köpeği öldüren birini yaralayan kimliği belirsiz kişi veya kişileri arıyor.

Türkiye'de patates üretiminde ilk sıralarda yer alan Niğde'de mutfak şefleri patatesli lokum ve cezerye üretti.

RESMİ Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile İstanbul'un Çatalca Kaymakamlığı'ndan Nevşehir Valiliği'ne atanan İnci Sezer Becel, kentin ilk kadın valisi olarak görev yapacak.

(Özel) Haber: Şeref Kahraman- Nevşehir’in Avanos ilçesi sınırları içerisinde Altınpınar mevkiinde bulunan yöre halkı tarafından İsmail Sivrisi olarak adlandırılan İdiş Dağı’nda taş ocağı işletmesi açılacağını öğrenen köylüler hem tepki gösterdi, hem de harekete geçti. 

TÜRKİYE'nin önemli turizm merkezilerinden Kapadokya bölgesinde bulunan müze ve ören yerleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında geçici süre ile kapatıldı. 

YOZGAT'ta kene ısırması sonucu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına yakalanan çiftçi, Kayseri'de tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Haber: Azim Deniz- Yozgat ili Boğazlıyan ilçesinde nakliyeciler gece yarısı ayaklandı. İşte nedeni...

Yozgat Şehir Hastanesi'ne normal hasta kabulünün durdurulduğu, sadece koronavirüs vakalarına bakılacağı bildirildi.

reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar