Kayseri Deniz Postası - Kayseri'nin en çok okunan haber gazetesi.
22
Çrş, Mar
67 Yeni Haber

Öne Çıkanlar

 Nöroloji Uzmanı Dr. Güven Arslan, epilepsi hastalarının yeteri kadar uyuması, beslenmesine dikkat etmesi, ilaçlarını düzenli kullanması gerektiğine dikkat çekti.

Haber: Aydan Yıldırım

Memorial Kayseri Hastanesi Göz Hastalıkları Bölümü’nden Op. Dr. Mehmet Esat Teker, göz ağrısı ile ilgili bilgi vererek, “Sinüzit veya baş ağrısı gözlere yansıyabilir” dedi.

Haber: Aydan Yıldırım

Bel düzleşmesi ya da bel fıtığı teşhisi aldınız, ameliyata gerek olmadığı söylendi, fakat fizik tedaviden ve ağrı kesici ilaçlardan fayda görmediyseniz bel ağrılarınızın nedeni; belin iltihaplı romatizması olabilir.

Nöroloji Uzmanı Dr. Gülten Özdemir, birebir yaşamasalar bile deprem sonrası kronik nörolojik rahatsızlığı olanların şikayetlerinde artış yaşandığını ifade etti.

Kayseri'de ağırlanan depremzede ailelerin çocukları için psikososyal destek etkinliklerinin olduğu bir program düzenlendi.

Haber: Aydan Yıldırım

İstanbul Arel Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükrü Karataş depremden sonra ortaya çıkan radon gazı ile ilgili önemli uyarılarda bulundu.

Uzman Diyetisyen Esma Akça, Ramazan Ayı’nda doğru beslenmenin önemine dikkat çekti.

Türkiye bir yandan depremin yaralarını sararken diğer yandan devletin kurumları halkın sağlığını hiçe sayan sahtecilere yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Psikiyatri Uzmanı Doktor Behiye Büyükgöncü, ruhsal bozuklukların bedensel hastalıklara dönüşmesinin sık karşılaşılan bir durum olduğunu söyleyerek, “Birçok ruhsal bozukluk, cilt hastalıklarına sebep olabilir” dedi.

Ramazan ayında yeterli ve dengeli beslenmenin oruç tutmayı daha da kolaylaştıracağını belirten Uzman Diyetisyen Merve Terzi, tokluk hissi sağlayacak oruç dostu besinleri sıraladı.

 Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji AD. Başkanı, ve Türk Nöroloji Derneği Uyku Tıbbı Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Sevda İsmailoğulları, “17 Mart Dünya Uyku Günü” dolayısıyla bir dizi açıklamalarda bulundu.

Kayseri’de kış mevsiminin gelmesi ile birlikte bitkisel çaylara rağbet arttı.

reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım