Adana'da gerçekleşen hırsızlık olayı, şehirde büyük bir korkuya neden oldu. Gece saatlerinde Seyhan ilçesinde bulunan bir akaryakıt istasyonunda yaşanan soygun, güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. İbrahim A. (19) ve E.İ. (17), yüzlerini cerrahi maskelerle gizleyerek market bölümüne girdi. Burada, kasiyer Onur E.'yi (25) bıçakla tehdit ederek "Bu bir soygundur!" diyerek para istediler. Ancak istasyon çalışanları Mehmet Hanifi D. (46) ve Onur E., şüphelilere karşı direnince, E.İ. tabancasını çıkararak havaya ateş açtı ve kasadaki 20 bin TL ile birkaç paket sigarayı aldılar. Dışarıda gözcülük yapan İ.Ö ile beraber olay yerinden kaçtılar.

Soygugugn (1)

Olayın ardından kaçan şüpheliler, polis tarafından takibe alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Gasp Büro Amirliği ekipleri, güvenlik kameraları ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kayıtlarını inceleyerek şüphelilerin kimliklerini belirledi. İzlerini Gülbahçesi Mahallesi'nde kaybettiren şüpheliler, buradaki bir evde saklandıkları sırada polis operasyonuyla yakalandı.

Kilolarca Uyuşturucu Yakalattı! Açıklaması Herkesi Şok Etti Kilolarca Uyuşturucu Yakalattı! Açıklaması Herkesi Şok Etti

Emniyette verdikleri ifadede, paraya ihtiyaç duyduklarını ve bu nedenle soygunu planlayıp gerçekleştirdiklerini söyleyen şüpheliler, tutuklanarak adliyeye sevk edildi. Mahkeme tarafından tutuklama kararı çıkarılan İbrahim A., E.İ. ve İ.Ö., hırsızlık olayının ciddiyeti ve toplumsal tepkiler göz önüne alınarak cezalandırılacakları belirtildi.

Kaynak: İHA