1 Mayıs İşçi, Emekçi ve Dayanışma Günü'nde siyasi parti mitinglerini aratmayacak bir kalabalığa karşı binlerce işçiye hitap eden TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, iktidara seslendi.

TSK’dan Askerlere Sosyal Medya Yasağı Geldi! Uymayanlara Ceza Var TSK’dan Askerlere Sosyal Medya Yasağı Geldi! Uymayanlara Ceza Var

Yeni Anayasa Düzenlemesi Şart!
İşçiler için yeni Anayasa düzenlemesine ihtiyacı olduğunu belirtti. Ergün Atalay, “Mahkemeye gidiyorsun. Örgütleniyorsun. Bin kişilik iş yerinde, 970 kişiyi üye yapıyorsun. Mahkeme yedi sene sürüyor” diye konuşan Ergün Atalay, sözlerinin devamında yeni Anayasa düzenlemesi talebinde bulunarak; “Bu sürdürülebilir bir durum değil. Onun için işçilerin anayasaya, yeni bir anayasaya ihtiyacımız var. Bu yeni bir anayasada yasal düzenleme yapılmadığı müddetçe biz bu sorunları, problemleri, bu kürsüler anlatmaya devam ederiz. Onun için taleplerimizin başında. Anayasası geliyor. Bir an evvel çıksın” ifadelerini kullandı.

Türk-İş Sendikası Başkanı Ergün Atalay 'Türkiye'yi Durdururuz'

“ Allah şahidimdir, Türkiye'yi durdururuz”
Bir araya gelen binlerce işçiye seslenen TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, işçi maaşı, kıdem tazminatı ve vergi diliminin düzeltilmesi gerekiyor dedi. 

Sözlerinin devamında iktidara sert sözlerle yüklenen ve iddialı sözler kullanan Atalay, “Her alanda bedel ödemeye devam ediyoruz. Vergiyle ilgili 12 ay çalışıyoruz. Bir senede bir bölüm arkadaşımız 10, bir bölüm arkadaşımız 11 ay maaş alıyor. Bu adil değil, bu sürdürülebilir bir tablo değil. Bu doğru değil. Bir an evvel düzeltilmeli. Ekim ayında kanun Meclis'e gelene kadar her alanda olacağız. Sendikalarla bu mücadeleyi vermezsek, temsil ettiğimiz insanlar ekonomik yönden, vergi üzerinden bedel ödemeye devam eder. Bu vergi ile ilgili 4 ay evvel Türk-İş genel kurulunu yaptık. Aldığımız kararlardan bir tanesi, kıdem tazminatını ülke gündemine getirirseniz genel grev yapacağız. Aynen aynı noktadayız. Bir adım geri yapmayız. Allah şahidimdir, Türkiye'yi durdururuz. Otururuz kalkmayız bir daha" açıklamalarını yaptı.

Türk-İş Sendikası Başkanı Ergün Atalay 'Türkiye'yi Durdururuz'

Kaynak: İHA