Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın En Güvendiği İsimdi! Beştepe’de Kritik Değişiklik! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın En Güvendiği İsimdi! Beştepe’de Kritik Değişiklik!

Kayseri CHP Milletvekili Aşkın Genç sosyal meyda üzerinden Milli Eğitim Bakanlığına sert tepki gösterdi. Genç, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda 'Milli Savunma Üniversitesi sınavına yabancı öğrencilerin girip girmediğini Milli Eğitim Bakanlığı’na sorduk. ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, Milli Savunma Üniversitesi sınavı için olmasa da ÖSYM Yönetim Kurulu'nun düzenlediği tüm sınavlara "insani" ya da "uzun dönem" ikamet izni almış tüm adayların uyruklarına bakılmaksızın girebilmesi kararı aldığını açıkladı'dedi.

'Milli Eğitimde Önceliğimiz Kendi Gençlerimiz Olmalı'

Elbette yabancı öğrencilere karşı değiliz diyen Genç, Ancak çocuklarımız ekonomik zorluklar sebebiyle üniversite tercihi yapamazken iktidarın ülkeyi yabancı cennetine çevirmesine de göz yumamayız! İktidarı uyarıyoruz gençlerimizin eğitimde ve üniversite girişinde hak ettiği fırsatları ellerinden almayın. Eğitimde adaleti sağlamadan, Türk gençlerinin haklarını korumadan, yabancı öğrencilere yönelik politikalarınıza devam edemezsiniz. Bugün yaşanan bu adaletsizlikler, gençlerimizin umutlarını söndürmekte ve ülkemizin geleceğini tehlikeye atmaktadır. Milli eğitimde önceliğimiz kendi gençlerimiz olmalı, onların her türlü zorluğa rağmen eğitim hayatlarında ilerleyebilmeleri için gereken tüm destekler sağlanmalıdır. Gençlerimizin sesi olmaya, haklarını sonuna kadar savunmaya ve eğitimde fırsat eşitliği için mücadeleye etmeye devam edeceğiz' diye konuştu.

Kaynak: Özel Haber