Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yaklaşık 3,5 milyar TL tutarında yaşlı aylığını ve yaklaşık 2,8 milyar TL tutarındaki engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdıklarını duyurdu.

Müslüm Baba Ölüm Yıldönümünde Unutulmadı! Müslüm Baba Ölüm Yıldönümünde Unutulmadı!

Bakan Göktaş yaptığı açıklamada, “Sosyal yardım programlarının aylık ödemelerinde yüzde 50’ye yakın artış oldu. Bu doğrultuda yaşlı aylığı 2.348 TL’den 3.504 TL’ye yükselirken, yüzde 40-69 arası engelli oranına sahip vatandaşlarımızın aylıkları ve 18 yaş altı engelli yakını olan vatandaşlara ödenen engelli yakını aylığı 1.874 TL’den 2.797 TL’ye çıktı. Yine yüzde 70 ve üzeri engelli raporu bulunan vatandaşlarımızın aylıkları da 2.811 TL’den 4.196 TL’ye yükseldi” diye konuştu.

‘6,3 Milyar TL Yaşlı Aylığı ve Engelli Aylıklarını Hesaplara Yatırdık’

Ödemelerin tüm engelli ve yaşlı bireylere hayırlı olmasını dileyen Bakan Göltaş, “Şubat ayına ilişkin toplam 6,3 milyar TL tutarındaki yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdık. Ödemelerin tüm engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

‘Her Alanda Yanlarındayız’

Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik projeler geliştirdiklerini söyleyen Bakan Göktaş şöyle konutu: “ Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanlarındayız.”

Muhabir: Sevilay AY