Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği mitingle alakalı açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kayseri ile ilgili övgüler yağdırdığını söyleyen, Kayseri’nin bu övgüleri fazlasıyla hak ettiğini söyleyen Başkan Büyükkılıç, “Dünyada eşi bulunmayan Kayseri ve Kayserili kardeşlerimizle iftihar eden Cumhurbaşkanımız ile bizler de iftihar ediyor, kendisine minnet duyuyoruz. Bu övgü tüm Kayseri’nindir” dedi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, “Kalan 8 günde ana kadememiz, kadın kollarımız ve gençlik kollarımızla kapı kapı dolaşmaya, elini sıkmadık vatandaşımız bırakmamaya devam edeceğiz. Kayseri, büyük bir coşkuyla Cumhuriyet Meydanı’nda Sayın Cumhurbaşkanımızın hitaplarını dinledi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da Kayseri’nin çok özel bir yeri olduğunu söyledi. Tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

'Kayseri, Tüm Türkiye’ye Örnek Olacak'

Başkan Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Kayseri’nin ticarette, sanayide ve tarımda yaptığı güzel çalışmaların Türkiye’nin 81 vilayetinde öncü olduğuna dair söylemlerini hatırlatarak, “Orta Anadolu’nun parlayan yıldızı kadim kentimiz Kayseri, tüm Türkiye’ye örnek olmaya devam edecek. Ulaşımdan altyapıya, eğitimden spora, turizmden kültür sanata hemen her alanda, Kayseri için ‘kaliteli hizmet’ algısını ön planda tutarak, bu kadim şehrin hak ettiği yatırımları kararlı bir şekilde bir bir hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

Uzmanı Açıkladı! Kayseri'de 6.5 Şiddetinde Deprem Olabilir Uzmanı Açıkladı! Kayseri'de 6.5 Şiddetinde Deprem Olabilir

Büyükkılıç son olarak, “Cumhur İttifakı’nın kalesi Kayseri’miz, 14 Mayıs genel seçimlerinde olduğu gibi 31 Mart yerel seçimlerinde de ‘yola devam’ diyecektir. Kayseri sizi çok seviyor Sayın Cumhurbaşkanım. Büyük Kayseri Mitingi’nde 75 bin kişi ile Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran hemşehrilerimize bir kez daha teşekkür ederim. 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerin ülkemize ve Kayseri’mize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” açıklamasında bulundu.

Muhabir: KURUM BÜLTENİ