Biz ayağı yere basan işler yaptık vatandaşlarımız da bizi bu yüzden seviyor diyen başkan Özdoğan, “Biz ayağı yere basan işleri anlattık ve vaatlerimizde böyle oldu. Vatandaşımızın bize olan sevgisi burada beliyor. Ayağı yere basan işleri yapmamız gerekiyor. Hacılar'ımızın inşaatla olan işleri kabına girmiş durumda. Hacılar'da bu alandaki çalışmalar ilçemizin güzelliğine güzellik katıyor. Kentsel dönüşüm çalışması, meydan çalışmaları birbirlerine bağlı işler. Vatandaşımızın bize olan desteği ve inancı ile böyle oldu” diye konuştu.

400 Milyonluk Bütçeden 1 Milyarlık Yatırım

Belediyenin 400 milyon TL’lik bütçesi olduğunu dile getiren başkan Özdoğan, “İlçemize 5 yıl içerisinde 1.1 milyar TL'lik devlet yatırımları, hayırseverlerimiz, büyükşehrimiz ve kendimiz yaptığımız yatırımlar var. Kendi öz kaynaklarımızla yatırımlar yaptık. Bizim bütçemizin yüzde 58.9'u yatırıma ayrılmış. 21.6'sı personel giderlerimiz, diğerleri de akaryakıt ve sosyal işlerle alakalı giderlerimiz. Bu kadar oranın yatırıma ayrılmış olması bizim için gurur verici.

Ciddi bir rakam. Bunlardan keyif alıyoruz. Hacılar'da son 5 yılda bin 237 yapı ruhsatı vermişiz. 2023 yılı itibariyle 4 bin 60 ruhsat verdik. Bunlar ciddi rakamlar. Hacılar'ın büyümesine büyüme katacak rakamlar. 13 bin nüfuslu ilçemizin 5 yıl önceki haliyle şimdiki hali çok farklı. Modern yapılaşma oldu. Kentsel dönüşüm çalışmaları da nüfusun nereye gideceğinin göstergesidir. Projelerimizde ciddi rakamlar var” dedi.

Sözlerinin devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın desteklerini hiç esirgemediğini belirten Cumhur İttifakı adayı, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, hükümetimizin her zaman desteği ile bugün 1.1 milyar TL'yi konuşabiliyoruz. Bakanlığımızın ve büyükşehrimizin desteği hep ilçemizin yanında oldu. Allah nasip ederse yine sahada gördüğümüz gibi vatandaşlarımızın bize olan sevgileri, saygıları, kardeş görmeleri, evlat görmeleri nedeniyle de biz yeni dönemde de kendilerine hizmet etmeye talibiz.

Hacılar’da Yol Çalışmaları Tüm Hızıyla Sürüyor Hacılar’da Yol Çalışmaları Tüm Hızıyla Sürüyor

İnşallah Rabbim nasip edecek ve önümüzdeki 5 yılda da onlarla birlikte güzel işlere imza atacağız. Hacılarlı vatandaşlarımız bizi bilir. Hacılarlı hemşerilerimiz ayağı yere basan projeler, yapılan işler ve atıp tutmadan konuşan başkanlara güvenirler. Yaptığımız işlerde de ortada. Bu yaptığımız işlere bakarak daha güzel işler yapacağımızı vaat ediyorum. İnşallah onlarda bize teveccüh gösterecekler ve güzel işlere beraber imza atacağız. Kendilerine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Hacılar Belediye başkan adayı Özdoğan, yeni dönemde yapılması planlanan projelerin toplam maliyetinin 10 milyar TL’sını bulduğunu ifade etti.

Kaynak: İHA