Yüzlerce Kayserili Bu Alanda Buluştu! Herkes Oraya Akın Etti Yüzlerce Kayserili Bu Alanda Buluştu! Herkes Oraya Akın Etti

Kurban Bayramı’nda ikram edilen tatlılara çoğu kişi hayır diyemiyor. Ancak fazla miktarda tatlı ve şeker tüketimi yapmak sağlık açısından oldukça zararlı.

Kan şekerini hızla yükseltebilecek olan tatlılar, çeşitli sindirim sistemi problemlerine, tansiyon ve diyabet rahatsızlıklarına yol açmaktadır. Tatlıyı tamamen reddetmek yerine yeteri kadar tüketmeli ve aşırıya kaçmamalıyız. Tatlıları aç karna tüketmek şekerin kana hızlı karışmasına neden olur ve kan şekerinin hızla yükselmesine sebep olur.

Bayramda Yenilen Tatlılara Aman Dikkat! 2

Bu yüzden aç karnına tatlı yememeye dikkat etmelisiniz. Gün içerisinde tatlı tüketeceğiniz için kahvaltılarda pekmez, bal, kaymak, reçel gibi tatlı ürünlerden kaçınabilirsiniz. Beyaz ekmek yerine tahıllı ekmekleri kullanabilirsiniz.

Su İçmeye Özen Gösterin

Bu yediğimiz tatlılarla birlikte bolca su tüketimine özen göstermelisiniz. Gün içinde yaklaşık 2-2,5 litre su, vücudunuzun sıvı ve mineral kaybını dengelemeye yardımcı olacaktır.

Kaynak: Haber Merkezi