Kayserispor Teknik Direktörü Burak Yılmaz, Fenerbahçe maçıyla ilgili olarak "Korkmadan ayaklarımız yere basarak, Kayserispor’a yakışır bir şekilde oraya bir meydan okumaya gideceğiz” dedi.

Kayserisporlu Futbolcunun Hayran Kaldığı Türk Yemeği Hangisi Oldu? Kayserisporlu Futbolcunun Hayran Kaldığı Türk Yemeği Hangisi Oldu?

Kayserispor, ligin 36'ncı haftasında Fenerbahçe’ye konuk olacak. Sarı-kırmızılı ekip, maçın hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürdü. Teknik direktör Burak Yılmaz yönetimindeki antrenmanda futbolcular İstasyon çalışması ve çift kale maç yaptı. Teknik direktör Burak Yılmaz ile futbolcular Mehdi Bourabia ve Otabek Shukurov antrenman öncesi açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe karşısında kendilerine yakışır bir oyun ortaya koyacaklarına inandığını belirten Burak Yılmaz, "Geçen haftaki 2 puanı almış olsaydık, şu an daha rahat konuşuyor olurduk. Şu an Fenerbahçe maçımız var, daha önümüzde 3 maçımız var. Hiçbir şey bitmedi. Fatih Karagümrük maçını kazansak da bitmiyordu. Onu bir kenara bırakıp kaçırdığımız gollerle alakalı çalışıp, analizlerimizi yapacağız. Hepsini yaptık da. Buna konsantre olmak istiyoruz. Geldiğimizden itibaren en büyük problemimiz, kaçan goller.

Çok gol kaçırıyoruz, cömertçe harcıyoruz. Üstüne çok da çalışıyoruz ama ne yazık ki bunu aşamadık. Bundan sonraki maçlarda yakaladığımız pozisyonları değerlendirirsek çok daha rahat maçlar oynayacağımızı düşünüyorum. Fenerbahçe maçına gelince onların geçen hafta kaybettiği bir puan var ama onların ne kaybettikleri puan ne de şampiyonluk yarışında olmaları bizi ilgilendirmiyor.

Eğer Kayserispor olmuyorsa kimin şampiyon olduğunun bizim için bir önemi, değeri yok. Korkmadan ayaklarımız yere basarak, Kayserispor’a yakışır bir şekilde oraya bir meydan okumaya gideceğiz. Fenerbahçe’ye, taraftarına saygımız sonsuz. Oldukları yarışta biraz geriye düştüler. Bizi ilgilendirmiyor. Kayserispor'un hedefleri doğrultusunda oraya kazanmaya gideceğiz” dedi.

Muhabir: DHA