Kayseri Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının mesai ücretlerinin yapılan duyuruda kaldırıldığı duyuruldu.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan tasarruf tedbirleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi önemli bir adım attı. Büyükşehir Belediyesi çalışanları ve Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı iştirak şirketlerinde çalışanlarına bundan sonra mesai yaptırılmayacak.

Zorunlu olmadıkça mesai yapmayacak olan çalışanlar bundan sonra fazla mesai ücreti alamayacak.

Hüseyin Beyhan Yazı4

Genel Sekreter Hüseyin Beyhan’dan Tarafından Duyuruldu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olan Hüseyin Beyhan’ın gönderdiği yazıda, “Belediyemiz “Belediyemiz işlerinin yürütümünde kolaylık sağlanması adına birimlerin ihtiyacı doğrultusunda personellere fazla mesai yaptırılmasına ilişkin usül ve esaslar Başkanlık oluru ile bildirilmiş ve uygulama bu haliyle yürütülmüştür.

Kamuda yapılacak tasarruf kapsamında birimlerin almış oldukları tüm fazla çalışma (mesai) onayları 15.05.2024 tarihi itibariyle kaldırılmış olup, zorunlu haller hariç birimlerin 15.05.2024 tarihinden itibaren personellerini fazla mesaiye bırakmamaları hususunda bilgi ve gereğini rica ederim” ifadelerine yer verildi.

Kayseri’nin 9 İlçesine Kritik Uyarı Geldi! Önlemlerinizi Alın Kayseri’nin 9 İlçesine Kritik Uyarı Geldi! Önlemlerinizi Alın

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, geçtiğimiz günlerde Kamuda Tasarruf Paketi'ni açıklamış ve kamuda bir çok alanda tasarrufa gidileceğini belirtmişti.

Kaynak: ÖZEL HABER