Son günlerde CHP’den arka arkaya istifa haberleri gelmeye devam ediyor. Dün Aydın’ın Didim ilçesinde CHP İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri toplu olarak istifa etmişti. Bir istifa haberi ise Çorum’dan geldi. CHP Alaca Belediye Başkan adayı Hüseyin Türk, seçime sayılı günler kala adaylıktan çekildiğini açıkladı. İstifa ettiğini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyuran Türk, “Bana değer veren büyüklerim, küçüklerim ve kardeşlerim, desteğini çekmeyen, her konuda yardımcı olan siyasi arkadaşlarım, üzgünlüğüm ile adaylığımdan çekildim. Bu durumdan CHP Alaca Teşkilatı'nın hiçbir suçu yoktur. Kendi düşüncelerimle ve sıkıntılarımla adaylıktan çekildim. Herkese başarılar dilerim'' ifadelerini kullandı.

YSK'da Süreç Tamamlandı! Hangi Partinin Kaç İtirazı Reddedildi? YSK'da Süreç Tamamlandı! Hangi Partinin Kaç İtirazı Reddedildi?

A W146186 02

Atama Geldi
Hüseyin Türk’ün adaylıktan çekilmesinin ardından yerine yeni bir isim geldi. CHP, Alaca Belediye ve İl Genel Meclis üyesi aday listelerini İlçe Seçim Kuruluna teslim etti. CHP Alaca Belediye Başkan adayı Hüseyin Türk'ün istifasının ardından aday değişti. 31 Mart Pazar günü gerçekleşecek Mahalli İdareler Seçimleri için CHP’nin Alaca Belediye Başkan adayı Hüseyin Çinkaya olarak değiştirilerek, başvuru resmileştirildi.

Muhabir: iha