CHP Kayseri İl Başkanlığı binasında gerçekleşen basın toplantısına Feyzullah Keskin’in sözleri damga vurdu.  Konuşması sırasında Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı kurslardan bahseden Feyzullah Keskin Ücret talep edilemeyecek olmasına rağmen vatandaştan kurs ücreti adı altında para toplandığını söyledi.

Feyzullah Keskin,“Ücret talep edilemez denilmesine rağmen sayfalarında paylaştıklarına bakın. Kurs ücretleri yazıyor. Para istiyorlar. Devlet bu parayı ödediği halde vatandaştan tekrar para alıyorlar” diye isyan etti. Kurs ücretleri için ‘Bir de nakit alıyorlar’ diyerek insanların aklına soru işaretlerinin geldiğini belirten keskin Kayseri halkının mağduriyetinin giderilmesi gerektiğini savundu.

Feyzullah Keskin2

'Bir İnsan Hayatı Bu Kadar mı Ucuz?’

Feyzullah Keskin, Yahyalı belediyesi hakkında, orada geçen bir olayı ele alarak adalet sistemini eleştirdi. Keskin, “ Yahyalı Belediyesi’nin önünde bir vatandaş kendini yakmıştı. Çocuklarını ve eşini de yakacaktı. Belediyenin hizmetlerinden bir tanesi ne? Yangın söndürme değil mi? İtfaiye gelirken bir tek yangın söndürme tüpü olmaz mı belediyede? Bir insan hayatı bu kadar mı ucuz? Bu kadar mı basit? Adalet bunun neresinde, vicdan bunun neresinde?” ifadelerini kullandı.

‘Bu Güç Zehirlenmesi mi?’

CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Gülen AKP’yi topa tuttu. İl Başkan Yardımcısı Niyazi Ünalmış hakkında konuşan Keskin, “15 Temmuz’daki yapmış olduğu konuşmada biz FETÖ’cü kardeşlerimizle kucaklaşacağız diyor. Onları affedeceğiz diyor.  Bu güç zehirlenmesi mi? Adaletsizlik mi? Vicdansızlık mı? Hangi değer yargısına göre değerlendireceksiniz?” diye konuştu.

‘Nerede Bunun Vicdanı, Adaleti?’

Yine AKP’yi eleştirerek başka bir konuyu ele alan Feyzullah keskin sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“AKP belediyeleri bunu yaparda yanında küçük ortağı yandaş belediyeler rahat durur mu? Siz yaparsanız biz de yaparız diyorlar. Ve ne kadar acıdır ki Sarıoğlan’da geçen hafta yapmış olduğu konvoya katılan araçları ve oradaki vatandaşları tek tek tespit edip bazılarının evlerinin yıkılmasıyla ilgili karar aldırıyorlar. Sarıoğlan Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisinin konvoyuna katıldığını tespit ettiği vatandaşları bularak evlerine yıkım kararı aldırıyor.”

Feyzullah Keskin halkın mağdur edilmenin yanı sıra tehdit edildiğine konuşmasında yer verdi. Keskin,“Alparslan’da 15 katlı binada ruhsatı olmayan onlarca ev varken yandaşları ses çıkarmayacaktır. Gözünü gideceksin gariban köylünün bir katlı evine mi dikeceksin? Kimse Türkiye  Cumhuriyeti vatandaşını kullanmış olduğu bir siyasi tercihten dolayı tehdit edemez, evini yıkamaz.  Nerede bunun vicdanı, adaleti? Adına Adalet ve Kalkınma diyeceksin, adına milliyetçi diyeceksin, vatandaşını mağdur  edeceksin.  Sonra çıkacaksın biz seçimde bu kadar başarı elde ettik mi diyeceksin? Ayıptır Ayıp!” diye konuştu.

‘Şu Camilere Siyaseti Sokmayın’

MHP bayrağının camilerin önüne dikilmesine karşı çıkan Feyzullah Keskin, “Merkez Cami'nin önüne MHP bayrağını dikiyorlar, yapmayın ya. Şu camilere siyaseti sokmayın. İnsanlar oraya Allah'ıyla buluşmaya gidiyorlar. Bu nasıl bir vicdansızlıktır? Nasıl bir aymazlıktır? Nasıl bir görgüsüzlüktür ? Ve üzücü olan ne biliyor musunuz? Sarıkız Kaymakamı. Tek kelime edemiyor. Niye?  Çünkü oraya gönderiliş amacı bu.

Bir önceki kaymakamı niye görevden aldılar? Kaymakamın tek bir suçu vardı. Tarafsız olmak. Artık bu ülkede Partizancılık o boyuta gelmiş ki devlet kademesinde liyakati bir tarafa bırakın. Liyakatli olmaya çalışan genç beyinleri, genç idarecileri de tarafsız olmaya hakkınız yok diye sürgüne gönderiyorlar. Yerine gelene ise  Milliyetçi Hareket veya AKP belediyesi  ne derse yapacaksınız talimatı veriliyor” ifadelerini kullandı.

‘Gözlerini Ölülere Diktiler’

 Feyzullah Keskin ülkenin ekonomik durumundan bahsederek, kamu malının hoyratça harcandığına ve israf edildiğine dikkat çekti. Keskin, “Şehir kirlendi. Mezarlıklara bile koymuşlar. Gözlerini ölülere diktiler. Eğer bir sonraki seçimde de mezarlıktaki ağaçlara bayrak asmazlarsa şaşırmam. Utanmıyor musunuz hiç ? Bu kadar israf neyin nesi ülkemizde ekonomik koşullar bu kadar berbatken kamu malını bu kadar hoyratça harcamak neyin nesi? Kim yapıyor bunu? Ceplerinden mi karşılıyorlar? Belediye başkanının maaşı ne kadar acaba? Nedir bu koltuk hırsı? Nedir bu sarılmışlık bırakmamışlık? Bu senenin mülki amirleri, neredesiniz?”dedi.

“Saraydan Korkuyorsunuz”

Feyzullah Keskin, “Bu dünyada belki şu anda arkanızda güç var. Belki yasalar adil şekilde yapılmıyor.  Saraydan korkuyorsunuz, saraydan talimat alıyorsunuz, saraya güveniyorsunuz değil mi?  Bu kadar insanın kul hakkını nasıl karşılayacaklar? Saraydan korkuyorsunuz. Çekiniyorsunuz. Saray'a ses çıkartmıyorsunuz belki ama Allah'ın karşısında nasıl hesap verecekler? Hiç mi vicdanınız yok? Hiç mi adalet duygusu yok?  

Çok şey beklemiyoruz artık sizlerden. Yazıktır, günahtır. Ahlaki değerlerinizi bitirmeyin. İnançlarınıza siyaset sokmayın. Camilerinize siyaset sokmayın. Zayıf olanın hakkını savunabiliyorsanız mülki amirsiniz. Yetkilisiniz, güçlüsünüz Zayıfı ezmek değil, azı ezmek değil, azı yok görmek değil. Tam tersi. Az olanı, zayıf olanı, mağdur olanı savunursanız işte o zaman vicdanınız rahat eder ve yastığa kafanızı koyabilirsiniz. Yazıklar olsun, yazıklar olsun diyorum” diye konuştu.

Son olarak halkın, Cumhuriyet Halk Partisi İl Teşkilatı olarak adaletli ve huzurlu bir seçim yapılabilmesi için üstüne düşen sorumluluğu yerine getireceğini ifade eden Feyzullah Keskin, sözlerini noktaladı.

YSK Kesin Aday Listelerini Yarın Açıklayacak YSK Kesin Aday Listelerini Yarın Açıklayacak

Muhabir: Merve Erol