Yerel seçimlere az bir süre kala, partililer çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda, İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Raşit Emir Süer ile CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Aras, esnaf gezisi sırasında karşılaştı. İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan adayı Raşit Emir, CHP Muğla Belediye Başkan adayı Ahmet Aras’ın elini sıkmadı.

Gergin dakikaların yaşandığı olayda İYİ Partili Süer, CHP’li Aras’a "Ben sizinle tokalaşmayacağım, sizin bu millete yaptıklarınızdan dolayı ben buradayım. Bu millete verdiğin sözü tutacaksın. Bu milletin hakkını yedirtmeyeceksin” diye tepki gösterdi.

Bunun üzerine Bodrum Belediye Başkanı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Aras ise, "Lütfen saygılı ol ben Bodrum Belediye Başkanıyım. Senin provokasyonlarına gelecek bir adam değilim. Biz bu memleketin çocuğuyuz. Vatanımızı milletimizi seven insanlarız. Bu milletin hakimi var savcısı var. Bana AK Parti ağızıyla konuşma” dedi.

İYİ Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Metin Ergun’a seslenen Aras, "AK Parti'den, İYİ Parti'ye aday mı çıkardınız" şeklinde konuşarak, “Bize AK Parti ağzıyla konuşuyor arkadaş. Bu siyaset dilinin Bodrum’da yeri yoktur. Biz burada AK Parti ile İYİ Parti ile her zaman saygı içerisinde yarışıyoruz” ifadelerini kullandı.

AK Parti’den Pınarbaşı Açıklaması: 3 Haziran Sabahı Zaferimizi Kutlayacağız! AK Parti’den Pınarbaşı Açıklaması: 3 Haziran Sabahı Zaferimizi Kutlayacağız!

Çevredekilerin olaya müdahale etmesiyle sakinleştirilen başkan adayları, ziyaretlerine kaldıkları yerden devam etti.

Kaynak: İHA