Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir dizi ziyaret ve farklı temaslarda bulunmak üzere Şırnak’a gitti.

Burada Türkiye’ye müjde vermek istiyorum diyen Erdoğan, “Gabar'da günlük 37 bin varili geçtik, hedef 100 bin varil. Buralar uçacak. Bu ay sonuna kadar günlük 45 bin varili geçmek, yıl sonunda ise günlük 100 bin varile ulaşmayı hedefliyoruz. Kato ve Faraşin Dağları da yeni petrol arama sahamız arasına girdi. Boş durmuyoruz, çalışıyoruz. Şırnak’ı ülkemizin enerji yüzü yapmaya kararlıyız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğanşırnak (2)

Nereden Nereye

Kayseri İl Başkanı MHP’li Belediye Başkanlarıyla Ne Konuştu? Kayseri İl Başkanı MHP’li Belediye Başkanlarıyla Ne Konuştu?

Gabar’ın teröristlerin yuvası olduğunu fakat bugün petrol çıkartıldığını belirten Cumhurbaşkanı, “Daha düne kadar insanların giremediği bölgelerde kalkınmışlık başladı ve devam edecektir. Vatandaşların huzuru için elimizden geleni yapıyoruz. Bir dönem adı korku ile anılan Cehennem Deresi'nde cam terasları, seyir terasları kuruluyor. Nereden nereye. 

Terörün bir daha bu topraklarda tutunamamasını sağlayacağız. Sizler de gördünüz terör varsa ne yatırım oluyor ne iş oluyor ne huzur oluyor ne muhabbet oluyor. Bunun için Şırnak’ı kalkındıracağız. Sizlerin ve evlatlarınızın güvenlikleri için zihinlerinde hiçbir heyecan ve proje olmayanlara kendinizi ve iradenizi teslim etmeyin” açıklamalarını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğanşırnak (1)

Devletin Hataları Elbette Olmuştur

Şırnak ile aramıza girmelerine müsaade etmedik diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şırnak ile aramıza girmek isteyenler her yolu denediler. Bölücü terör örgütü, tek parti faşizmiyle bu topraklara bela edilen bir araçtır. Devletin hataları elbette olmuştur. Ama bölücü örgüt karanlık senaryoların maşalığını yapmıştır. Son 21 yılda başlattığımız kalkınma hamlesi ile bu sinsi oyunu bozduk” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA