Kayseri’de 30 Haziran günü yaşanan olaylar Türkiye’nin gündeminden düşmüyor. Yaşanan taciz olayı sonrası Suriyelilere ait olan işyerlerine ve evlere yapılan saldırıların yankıları sürüyor. Asayiş olayları ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlık döneminde danışmanlığını yürüten Yeni Şafak Gazetesi yazarı Yasin Aktay’dan Kayseri için bir iddia ortaya atıldı.

Çanakkale’de Şiddetli Deprem! İstanbul’dan Hissedildi! Çanakkale’de Şiddetli Deprem! İstanbul’dan Hissedildi!

Ücretli Baltacılar Ve Şebbihalar

Yasin Aktay, yayınladığı yazıda, halkın bir topluma karşı linçe kalkışması hedeflendi dedi. Aktay, “Kayseri provokasyonunda halkın kendiliğinden bir tepkisi yoktu. Çok önceden çalışılmış bir senaryoya göre halkın galeyana gelip ayaklanması ve bir topluma karşı bir linçe kalkışması hedeflendi ama bunun sağlanamayacağı da bilindiği için bunun sadece görüntüsü bile yeterli olacağı için kamyonlarla ücretli baltacılar ve şebbihalar getirildi. Ortadoğu’daki rejimlerin klasik darbeci operasyon malzemesidir baltacılar ve şebbihalar.

Meşrulaştırmaya Çalışıyorlar!

Türkiye’de yıllardır mülteci düşmanlığında öne çıkanların hırçınlığı, gaddarlığı, duygusuzluğu, anlayışsızlığı bu toplumda temsil arayan bir halkla uzaktan yakından ilgili değil. Bu tutumların hepsi sadece ne yaptığını bilen ve yaptığı işe asla duygularını karıştırmayan ajanların kişilik özellikleri. Buna rağmen kendilerini bir halkın duygularını “temsil etme” iddiasıyla meşrulaştırmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi