Özhaseki: Vatandaşımızın Mutluluğu Ve Duası En Büyük Gücümüz Özhaseki: Vatandaşımızın Mutluluğu Ve Duası En Büyük Gücümüz

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü’nce Develi ilçesinde 9 milyon 882 bin TL’lik maliyet ile altyapı yatırımı gerçekleştirildiğini söyledi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, sürekli artan şehir nüfusunun ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik gerçekleştirdiği altyapı çalışmalarını sürdürüyor. İhtiyaç önceliğine göre belirlenen projeler dahilinde ilçelerdeki altyapı KASKİ’nin yaptığı titiz çalışmalarla standartların üzerinde bir yapıya kavuşturuluyor. 

Tüm İlçelerimizde Altyapımızı Yeniden Revize Ediyoruz

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, daha modern bir altyapı için tüm ilçelerde mevcut yapıları revize ettiklerini belirterek, hedeflerinin daha yaşanabilir ortamlar oluşturmak olduğunu belirtti.

Başkan Büyükkılıç şunları söyledi: “Kayseri'yi daha da sağlıklı ve yaşanabilir bir geleceğe taşıyacak yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Develi ilçemize bağlı Zile Mahallesi’nde 9 milyon 882 bin TL (KDV dahil) maliyet ile yeni nesil malzemeler kullanarak kanalizasyon hatları, foseptik yapısı, doğal arıtma tesisi ve deşarj hattı yapımı gerçekleştiriyoruz.

Mevcut durumda yerleşim alanının büyümesi nedeni ile yerleşim yeri içerisinde kalan şu anki kullanım şartlarına karşılık veremeyen yerleşim alanında kullanım yoluna taşmakta olan foseptik yapısı bypass edilerek, atık suların tamamı, yapılacak yeni hat ile yerleşim alanı dışına çıkarılacak. Böylelikle vatandaşlarımızın rahatsızlığının giderilmesi ve ayrıca yapılacak olan doğal arıtma tesisi ile birlikte atık suyun çevreye ve doğaya zarar vermeden bertaraf edilmesi sağlanacak. ” diye konuştu.

Muhabir: KURUM BÜLTENİ