YSK kararı ile tekrarlanacak olan Pınarbaşı seçimleri öncesinde siyasi liderler son kozlarını oynuyor. MHP’nin kurucu lideri Alparslan Türkeş’in memleketi olan Pınarbaşı’da yapılacak seçimler son derece önemli bir yere sahip. CHP adayı Deniz Yağan, resmi olmayan sonuçlara göre Pınarbaşı’da yapılan belediye başkanlığı seçimini kazanmış, MHP cephesinden gelen iddialara göre İlçe ve İl Seçim Kurulu’na itirazda bulunulmuştu. YSK’ya kadar giden itirazlar değerlendirilip, seçimlerin tekrar yapılmasına karar verildi. 

Seçimlerin yenilenme kararının ardından Pınarbaşı için CHP ve MHP artık son kozlarını paylaşıyor. Seçime az bir süre kala MHP lideri Devlet Bahçeli de diline Pınarbaşı’nı doladı. Yapılacak Pınarbaşı seçimleri için son sözlerini söyledi.

Kayseri Valiliği'nden Atatürk Heykeline Baltalı Saldırıyla İlgili Açıklama! Dayı -Yeğenlermiş Kayseri Valiliği'nden Atatürk Heykeline Baltalı Saldırıyla İlgili Açıklama! Dayı -Yeğenlermiş

Yüzümüzü Kara Çıkarmayacak!
Pınarbaşı halkına seslenen Devlet Bahçeli, “Yüksek Seçim Kurulu'nun yenileme kararı aldıktan sonra 2 Haziran'da yapılacak 3 ilçeyle 4 beldedeki seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi'yle Cumhur İttifakı milletimizin teveccühüne inşallah mazhar olacağız. Özellikle merhum Başbuğumuzun memleketi, Pınarbaşı inşallah yüzümüzü kara çıkarmayacak, Pınarbaşılı kardeşlerim, başımızı öne eğmeyecektir” dedi.

Türklük Anıtı Yaşayacak!
Sözlerinin devamında MHP lideri, “Demokratik erdem ve güven içinde seçimin yapılarak belediye başkanımız Sayın Memduh Uzunluoğlu'yla Pınarbaşı ilçemiz yola devam diyecektir. Pınarbaşı Belediyesi'yle Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde görev alacak iki Memduh’un Kayseri için el birliği, güç birliği, hedef birliği çalışmalarının önünde hiçbir mani hal, önümüzdeki pazar gününden sonra kalmayacaktır. Pınarbaşı büyüyecek. Türklük anıtı yaşayacak. Cumhur İttifakı var olacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Özel Haber