31 Mart’ta gerçekleştirilen Pınarbaşı seçimleri, Yüksek Seçim Kurulu’nun kararıyla iptal edilmiş ve 2 Haziran’da yenilenmesi kararı alınmıştı. Yaşanan olay sonrası partilerden açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Son olarak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi İlçe Başkanı Serhat Yıldırım’dan bir açıklama geldi. Yıldırım, tehdit ve şantaj ile oy toplamaya çalışılıyor diyerek, “İlçede dönen oyunların birçoğunu biliyoruz kulağımıza geliyor, tehdit, şantaj, darp ile oy toplamaya çalışıyorsunuz ve en iyi yaptığınız işlerden biri olan ayrıştırma ve kutuplaştırmaya yönelik çalışmalarınızı seçim döneminde sahaya yansıtarak oy almaya çalışıyorsunuz. Fakat biliyoruz ki Pınarbaşı halkı merttir, cesurdur, bu tehditlerin hiç birine boyun eğmez” dedi.

Pınarbaşı İlçemizi Ayrımcılık Yaparak Bölmek Parçalamak İstemektedirler

Bu topraklarda herkes birlik ve beraberlik içinde yaşıyor diyen Yıldırım, “Bu topraklarda Avşar’ı, Çerkez’i, Alevi’si, Kürdü, Türkü yüzlerce yıldır birlik beraberlik içerisinde yaşamaktadır. Bugün geldiğimiz noktada rantları ve koltukları için Pınarbaşı ilçemizi ayrımcılık yaparak bölmek parçalamak istemektedirler” diye konuştu.

Chp11

Bizim Milliyetçiliğimizi Kıbrıs'ın Beşparmak Dağlarına Bakıp Görebilirler

Vatandaşlarımız bizi artık tanıyor diyen Yıldırım, “Milliyetçilik adı altında yaptıkları çalışmada vatandaşlarımız bizleri partimizi artık tanıyor ve biliyor. Bizim milliyetçiliğimizi yanlışlara dur dediği için katledilen Sinan Ateş in kıymetli yavrusu Zeynep'e sorabilirler, bizim milliyetçiliğimizi Kıbrıs'ın Beşparmak dağlarına bakıp görebilirler” ifadelerini kullandı.

‘Pınarbaşı Halkı Hesabını Sandıkta Soracaktır’

CHP’li Vekilden Gökçek’e Sert Sözler: Karşımda Bir Trol Çocuğu Var, Ergen Torunu CHP’li Vekilden Gökçek’e Sert Sözler: Karşımda Bir Trol Çocuğu Var, Ergen Torunu

Sözlerini sürdüren Yıldırım, şöyle konuştu: “Artık yeter vatandaşlarımız sizin yalanlarınıza çevirdiğiniz oyunların hiç birine inanmıyor. 2 Haziran'da yapılacak olan seçimde Pınarbaşı halkı bu zamana kadar yaptıklarınızın ve zulümlerinizin hesabını sandıkta soracaktır.”

Kaynak: Haber Merkezi