Kayserili emeklilere müjdeli bir haber geldi. Bu proje sayesinde emeklilerin yüzü gülecek. 20 bin TL’ye kadar destek ödenmesi!

Para

Artan enflasyon ve yapılan zamlar sonucunda birçok emekli yaklaşık olarak 10 bin TL olan maaş ücretleriyle ay sonunu zor görebilmekte ve bu durumdan oldukça şikâyet etmektedir. Emeklilerin bütçesini rahatlatacak bir haber geldi. İşte Detaylar!

Kayserili Kadınlar Bu Fuarda Hünerlerini Sergiledi! Kayserili Kadınlar Bu Fuarda Hünerlerini Sergiledi!

Para Kullan

Isınma desteği ve kira yardımı gibi yeni birçok uygulamanın hayata geçirileceği bu kapsamda ise emeklilere toplam olarak 20 bin TL’ye kadar destek ödemesi yapılacağı müjdesi verildi.

Para

10 Bin TL Civarında Olması Gerekiyor

Emeklilere çeşitli avantajlar sunan ‘Emekli Kartı’ projesinin hayata geçirileceği müjdesi verilirken, bu proje sayesinde emekli vatandaşlar giyim, gıda, ulaşım ve sağlık gibi birçok alanda indirim sunulacağı fırsatı açıklandı. Fakat bu uygulamadan yararlanacak emeklilerin almış oldukları maaş miktarının 10 bin TL civarında olması gerektiği bilgisine ulaşıldı. Yapılacak olan bu ödemeler gelir düzeyi ve yaşamış oldukları illere göre değişeceği bekleniyor.

Kaynak: Özel Haber