Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında çarpıcı detaylara yer verdi. 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerden bahseden Erdoğan, bu seçimin son seçim olduğuna vurgu yaptı.

AKP’nin Yeniden Sayım Talebi Reddedildi! AKP’nin Yeniden Sayım Talebi Reddedildi!

"Bu Seçim Son Seçimim"

Erdoğan, "Yasanın verdiği yetkiyle bu seçim son seçimim. Ama buradan çıkacak netice, benden sonra gelecek kardeşlerim için bir emanetin devri olacak" diye konuştu.

"31 Mart Türkiye'de Bir Dönüm Noktası"

Erdoğan, yaptığı konuşmada 31 Mart sürecinin Türkiye'nin dönüm noktası olduğuna değinerek, "Öncelikle bugünkü buluşmayı şereflendirdiğiniz için hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Çok önemli bir dönemin arefesindeyiz. Malum 31 Mart Türkiye'de bir dönüm noktası. Ve bu dönüm noktasında tüm İslam dünyasının gözleri Türkiye'de. Türkiye'de ne olacak? Her ne kadar bu bir genel seçim değilse de, yerel seçimde gözler, AK Parti'nin bu seçimlerden alacağı netice ne olacak?" ifadelerini kullandı.

"Gerekli Cevabı Sandıkta Vereceğiz"

Sözlerinin devamında ise, "Onun için tabii çok güçlü bir gençliğe sahip olan davamız, inşallah sandıkları adeta patlatırcasına 31 Mart akşamında o farklı bakanlara gereken cevabı verecektir diye inanıyorum. Onun için tabii şurada 22 gün kaldı. Bu 22 günü en güzel şekilde değerlendirerek, gerek ana kademe, gerek kadın kolları, gerek gençler, beraberce bir çalışmayla inşallah gerekli cevabı sandıkta vereceğiz" diye konuştu.

"Gelecek Kardeşlerim İçin Bir Emanetin Devri Olacak"

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini noktalamadan önce gerçekleşecek seçimlerin önemine vurgu yaparak, açıklamasında "Ben ardı arkası kesilmeyecek şekilde çalışmalarımı sürdürüyorum. Adeta nefes almaksızın koşturuyoruz. Çünkü benim için bu bir final. Yasanın verdiği yetkiyle bu seçim son seçimim. Ama buradan çıkacak netice, benden sonra gelecek kardeşlerim için bir emanetin devri olacak. Onun için de hazırlıklarımızı buna göre yapıp, adımı da buna göre atmamız lazım ki, çok farklı bakanlara karşı gereken cevabı istiyoruz ki 31 Mart akşamı verelim. 1 Nisan'dan itibaren de yeni bir dönemi inşallah başlatalım. Ben sizlere inanıyorum. Sizlere güveniyorum ve İnşallah başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir, bütün buralarda bir değişim dönüşümü yapalım. Çünkü gözler burada" ifadelerine yer verdi.

Editör: Merve Erol