Daha 13 günlükken SMA Tıp 1 hastalığı teşhisi konulan 5 buçuk aylık Aysima bebek yardım beklerken, şehrin önde gelen isimlerini harekete geçirmek için ilk hamle Erciyes Andolu Holding CEO'su Alparslan Baki Ertekin'den geldi. 

Aysima Bebek1

Alparslan Baki Ertekin, Harekete Geçti

Erciyes Anadolu Holding'in CEO'su Alparslan Baki Ertekin Paylaşımında, "Sayın bakanım, sayın valim, sayın büyükşehir belediye başkanım, sayın vekillerim, sayın ilçe belediye başkanlarım, Kayserimizin evladı Aysima bebeğimizin sesini duyurabilmemizde bizlere destek olur musunuz?  Bir RT yaparsanız sizlere minnettar oluruz" diyerek paylaşımda bulundu.

Bayilerden Destek İstedi

Bayilerdende destek isteyen Ertekin ayrıca, "Kıymetli yurt içi ve yurt dışı bayilerimiz, tedarikçilerimiz, fasoncularımız, Aysima bebek Hes Kablo’da çalışan bir kardeşimizin bebeği. Ramazan ayı yardımlaşma, fitre ve zekat ayı. Yardımlarınızı yaparken Aysima bebek de aklınızda bulunsun. Yardım yapamazsanız da bu yardım talebinin duyurulmasına yardımcı olabilirsiniz" paylaşımı yaparak Aysima bebeğin tedavisi için önemli bir adım atmış oldu. 

Aysime Bebek

Çocuklarının tedavisi için gece gündüz yardım bekleyen ve aylardır büyük bir baba Sinan Tuna, "Aysima bebeğimizin yaşama hakkını her çocuk gibi verilmeli" dedi.

Kayseri'de Hobi Bahçelerine Zam Geldi! Yeni Fiyatı Ne Kadar Oldu? Kayseri'de Hobi Bahçelerine Zam Geldi! Yeni Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Zor ve uzun bir süreç olacağını bildiklerini ifade eden Anne Ayşegül Tuna, "Yetkililerden hayırseverlerden yardım bekliyoruz. Tedavimiz gerekli miktara ulaşabilirsek yurt dışında. Dubai'de bir hastanenin vermiş olduğu teklif var. Valilikten gerekli onayımızı aldık. Kızımızın bir an önce ilacına kavuşması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Şehrimizin büyüklerinden de destek bekliyoruz" diye konuştu.

Muhabir: ÖZEL HABER