Eski Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Cahit Özdemir, Sinan Ateş cinayeti ile ilgili T24’e önemli açıklamalarda bulundu. Kendisine yöneltilen ‘Şöyle sorayım paylaşımlarınızı beğendiğiniz kişi Sinan Ateş olmasaydı da böyle olur muydu, Sinan Ateş’e özel bir durum var mıydı sizce?’ sorusuna cevap veren Özdemir, “Sinan Ateş’in özelinde bir şey. Çünkü Sinan Ateş’i hep rakip gördüler kendilerine. Sinan’ın popüler olması, onun yapmış olduğu çalışmalar ya da onun seviyesine yükselememeleri… Sinan öyle bir iz bıraktı ki hiçbiri silinemedi. Ocaklara level (seviye) atlattı. O çıtayı yükseltti. Ülkücülük bir mirastır. Bugün görev yapanlar bu mirastan yediler. Kendi önlerinin açılması için Sinan’ı itibarsızlaştırmaları lazımdı. Sinan Ateş adını silmemiz lazım diye düşündüler. Bununla alakalı bir sürü iftira attılar” dedi.

Eski Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Cahit Özdemir Sinan Ateş’i Döverler, Ölümle Sonuçlanmaz Diyorduk

Acılı Eş, Silahlı Saldırıya Uğrayan Eşini İlk Kez Gördü! Acılı Eş, Silahlı Saldırıya Uğrayan Eşini İlk Kez Gördü!

'Sinan Farklı Toplum Kesimleri Tarafından Da Sevilen Bir İnsandı'

FETÖ ile ilişkilendirme açıklamalarından söz ediyorsunuz… sözleri ile ilgili konuşan Özdemir, “FETÖ iftirası atmak istediler ama tutmaz… İnsanları tek tek arayıp neden Sinan Ateş’in paylaşımlarını beğeniyorsun, retweet ediyorsun dediklerini biliyorum. İnsanların iradelerini engellemeye çalıştılar. Sinan farklı toplum kesimleri tarafından da sevilen bir insandı. Aşiret liderleriyle görüşürdü. Onlar tarafından sevilirdi…” diye konuştu.

‘Devlet Bey’in “Bu Cinayete Kim Bulaştıysa Partiyi Ve Ülkü Ocakları’nı Terk Etsin” Demesini Beklerdik’

Sinan Ateş için geçen yıl Bursa’da lokma dağıtımında sizinle konuşmak istemiştim ama o zaman “Hazır değilim” demiştiniz. Neden şimdi konuşuyorsunuz? İddianameyi mi beklediniz? sorusuna ise , “Olay çok sıcaktı. Acımız vardı. İddianameyi de bekledik. Yanlış yönlendirme yapmamak, yanlış bilgi vermemek için… Neyin ne olduğunu açıkça tam bilemedik. Evet tehditler vardı, bir saldırı bekliyorduk ama böylesini asla… Döverler vs. diye bekliyorduk. Ölümle sonuçlanmaz diyorduk.  Ama böyle bir adilik yapacaklarını aklımızın ucundan bile geçirmiyorduk. Ve yıllarca hizmet etmişiz bu davaya…. Sinan sonuna kadar “Liderime (Bahçeli) bağlıyım” demişti. Devlet Bey’in “Bu cinayete kim bulaştıysa partiyi ve Ülkü Ocakları’nı terk etsin” demesini beklerdik ama olmadı” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi