Kayserili Emniyet Müdürü Son Yolculuğuna Uğurlandı! Kayserili Emniyet Müdürü Son Yolculuğuna Uğurlandı!

Eski İYİ Parti mensubu Yusuf Halaçoğlu, Siyaset sahnesine geri dönüyor. Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) 24, 25 ve 26’ncı dönem Kayseri milletvekili olan Halaçoğlu, İYİ Parti'nin kurucu üyeleri arasında yer aldı. 2018 seçimlerinden sonra partiden istifa eden Halaçoğlu, yeni bir parti kurma hazırlığına koyuldu.

Yusuf Halacoglu11

Partimizin Adını Türkçe Seçtik

Ankara'da yapılan toplantıda Halaçoğlu, partinin kurucular kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Burada açıklamalarda bulunan Halaçoğlu, yeni kurulacak olan partinin ismi de açıkladı. Halaçoğlu açıklamasında, “Amacımız ülkemizin çıkarları doğrultusunda hareket etmek. Mevcut belirsizlikler yeni bir siyasi oluşumun doğmasını zorunlu kıldı. Partimizin adını Türkçe ve anlamlı bir şekilde seçtik. Bu yüzden 'Kutlu' ismini tercih ettik" dedi.

Başvuru Yapıldı

Ülkenin daha iyi bir geleceği için gereken adımları atacakları bir parti kurduklarını belirten Halaçoğlu ve parti üyeleri, bugün partinin kuruluşu için gerekli başvuruları yaptı. Parti kurulduktan sonra Türkiye'de faaliyet gösteren 139’ncu parti konumunda olacak.

Kaynak: Haber Merkezi