Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde Bir binanın çatısına çıkıp rastgele ateş ederek ekiplere zorluk çıkaran eski polis memurunun verdiği dehşet 4 saat sürdü. Şüphelinin geçen yılda başka bir olaydan yakalandığı ortaya çıktı.

Lacivert Kırmızı Son Dakika Hareketli Instagram Gönderisi (22)

Havaya Ateş Açıp Tehditler Savurdu

Yağcılar Caddesinde meydana gelen olayda yapımı devam eden binanın çatısına çıkarak etrafa korku salan T.T. (49) isimli eski bir polis memuru elindeki silahla rastgele havaya ateş açıp tehditler savurdu. Şüphelinin Alkol ve uyuşturucu maddenin etkisinde olduğu iddia edildi.

 

Polis İkna Etmeye Çalıştı

Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye itfaiye, sağlık ve çok sayıda polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri hem bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı hem de şahsı ikna etmeye çalıştı.

Uyuşturucu Tacirlerine Büyük Vurgun: 268 Gözaltı Uyuşturucu Tacirlerine Büyük Vurgun: 268 Gözaltı

Lacivert Kırmızı Son Dakika Hareketli Instagram Gönderisi (23)

İnceleme Başlatıldı

 Yaklaşık 4 saat süren ikna çalışmaları 4 saatin sonunda sonuç verdi. Şahıs polislere teslim oldu.  Teslim olmasının ardından T.T Gözaltına alındı. Olaya ilişkin ise inceleme başlatıldı.


Kız Arkadaşını Rehin Almıştı 

Olayla ilgili soruşturma sürerken çatıda elindeki silahla dehşet saçan T.T.'nin, daha önce de böyle bir vukata karıştığı ortaya çıktı. 12 Ekim 2022 tarihinde Adapazarı Ulu Sokak’ta pompalı tüfekle çevreye rastgele ateş açan şahıs, 2 Temmuz 2023 tarihinde ise Adapazarı ilçesinde sevgilisini rehin aldı. Daha önce de ekiplere zorluk çıkaran kişinin eski polis memuru olduğu ortaya çıktı.
 

Kaynak: İHA