Sivas’ta şaşırtıcı bir olay yaşandı. Bir firma, diğer firmalara tepki göstermek amacıyla ekmeğin fiyatında değişiklik yaparak 2 TL’ye düşürdü.

Firmadan Ekmek Tepkisi! Fiyatı 2 TL’ye düşürdü

Vatandaşları Sevindirdi

İha’dan alınan bilgiye göre, Sivas’ta somun ekmeği üreten bazı fırınlar, hijyen ve kaliteden uzak ucuz ekmek satışı yapınca tepkilere neden oldu. Bu duruma tepki göstermek isteyen bir firma ise denetimlerin yetersiz olduğunu ileri sürerek 200 gram somun ekmeğin fiyatını 2 liraya kadar düşürdü. Normal şartlarda 7.5 liraya satılan somun ekmeği bazı firmalar 5 liraya satarken, ekmeğin fiyatının iki liraya düşürülmesi vatandaşları oldukça sevindirdi.

Kırmızı Ete İndirim! İşte Güncel Fiyatlar! Kırmızı Ete İndirim! İşte Güncel Fiyatlar!

Firmadan Ekmek Tepkisi! Fiyatı 2 TL’ye düşürdü

‘Herkes Ekmeğin Gerçek Değerine Ulaşmış Olabilir’

Firmanın Halka İlişkiler Müdürü Murat Eken, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Normalde Sivas'ta belirli sayıda fırıncı bulunmaktadır. Şu anda ekmeğin normal maliyeti beş liranın üzerindedir. Ekmeği 2 liraya satmamızın temel amacı hijyen konusudur. Eğer gerektiği şekilde fırınlar denetlenmiş olsa, gerektiği şekilde hijyen kurallarına uyulmuş olsa, sigortayla ilgili gerçek anlamda denetimler yapılmış olsa, emin olun herkes ekmeğin gerçek değerine ulaşmış olabilir. Bizim buradaki amacımız tepki amaçlıdır. Biz de biliyoruz ki ekmeğin maliyeti normalde beş liranın üzerindedir. Şu anda örnek veriyorum. 10 tane eleman çalıştırıp 3'ünü sigortalı çalıştıranlar da vardır. Ruhsatı olmadan imalat yapan fırınlar da vardır” ifadelerine yer verdi.

Firmadan Ekmek Tepkisi! Fiyatı 2 TL’ye düşürdü

‘Ekmeği İki Liradan Satmaya Devam Edeceğiz’

Eken, denetim yapılmasına dikkat çekerek şu anki maliyetlerin kurtarmadığını belirtti. 
Halkın sağlıklı ekmek yemesini istediklerinin altını çizen Eken, “Biz istiyoruz ki insanlar da düzgün ekmekler yesinler. Ama bu süreç bu şekilde devam ettiği sürece, biz yedi birlik olarak ekmeği iki liradan satmaya devam edeceğiz” dedi.

Vatandaşlar ise ekmeğin 2 liradan satılmasının güzel bir uygulama olduğunu ifade etti.

Kaynak: İHA