Faizleri %60'a Çıkarmak İstediği iddia Edildi

Eski Merkez Başkanı Hafize Gaye Erkan kısa süre önce istifa etmesine gerekçe olarak yüksek faiz kararı gösterildi. Aslında faizleri %60'a çıkarmak istediği için görevden alındığına yönelik iddia kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.

İletişim Başkanlığı Açıklama Yaptı 

Haber sitelerinde yayınlanan habere ilişkin İletişim Başkanlığı sesizliğini bozdu.

İletişim Başkanlığı'ndan konuya dair yapılan açıklamada "İddialar doğru değildir. Piyasalarda güvensizlik oluşturmaya yönelik kasıtlı bir şekilde dolaşıma sokulan mesnetsiz ve spekülatif haberlere itibar etmeyiniz" ifadeleri yer aldı.

'İddia Doğru Değildir'

Yatırımcıların Dikkatine! Zaman Azalıyor! Yatırımcıların Dikkatine! Zaman Azalıyor!

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi sosyal medya üzerinden de çok sayıda haber sitesinde paylaşılan ve büyük yankı oluşturulan faiz iddiasını yönelik açıklamada bulundu.

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Kurumu X hesabından  "Hafize Gaye Erkan, faizleri %60'a çıkarmak istediği için görevden alındı' iddiası doğru değildir” notunu düştü.

Ekonomi Programı Hakkında Açıklama Sundu

Açıklamanın devamında ise Cumhurbaşkanının önderliğini yaptığı ekonomi programı hakkında açıklama sunan kurum, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yürütülen ekonomi programı, kesintisiz ve kararlılıkla sürdürülmektedir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi