‘Ülkemizin Savunma ve Güvenlik Meselelerine Bir Bakış' adındaki konferansa katılan Kayseri milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, burada bazı açıklamalarda bulundu.

Bu Savaş Değil!

İsrail-Filistin savaşına ilişkin dikkat çeken açıklamalar yapan Hulusi Akar, “Filistin konusu çok konuşuldu ve bu savaş değil bir tarafta nükleer silah dahil her şey var diğer tarafta sapan taşları var. Oradaki insanların direnişini, masum insanların katledildiğini görün. 6 ay geçti orada direniş devam ediyor oradaki vatandaşlar bu yapılan zulme karşı çıkıyor. Bu durum artık katliamı aştı etnik temizliğe, soykırıma doğru gidiyor ve bunu da kimse görmek istemiyor. Rüşvetle, tehdit ve şantajla bazı yönetimler susmakla beraber birazcık aklı ve vicdanı olan bütün insanlar ayakta” ifadelerini kullandı.

Hulusi Akar, “Cin Şişeden Çıktı”

Cin Şişeden Çıktı!

Türkiye’nin savunma sanayisindeki geldiği noktayı değerlendiren Kayseri milletvekili Hulusi Akar, ‘Yapamayız’ diyebileceğimiz tek bir şey kalmadı dedi.

Hulusi Akar, sözlerinin devamında, “Savunma sanayiinde yüzde 80’lere geldik. Uçağımız, tankımızı, İHA ve SİHA’mızı yapacak hale geldik. Biz TSK’nın gücüne her zaman muhtacız bunun için savunma sanayi çok önemlidir. Savunma sanayi konusunda üniversitelerimiz, vakıf şirketlerimiz, özel sektör ve kamu büyük bir azimle çalışıyor. Cin şişeden çıktı, artık bizim savunma sanayiinde, “Yapamayız” dediğimiz tek bir şey bile kalmadı. Bunu sadece kendimiz için değil dostlarımız, müttefiklerimiz için onların da haklı davalarını desteklemek için ihtiyacımız var.

Hulusi Akar, “Cin Şişeden Çıktı”

Nereye giderseniz gidin herkes Türkiye diyor Bunun bir övüncü birde sorumluluğu var bu çerçevede bizim daha çok çalışmamız lazım. Bu memleket bizim kimse kendini ötekileştirmesin tarihte başarılarımız var ilham alacağız, sıkıntılarımız var ibret alacağız.

Hulusi Akar, “Cin Şişeden Çıktı”

Kayseri’de İş Arayanlar Dikkat! 4 Firma Personel Arıyor! Kayseri’de İş Arayanlar Dikkat! 4 Firma Personel Arıyor!

Bu millet, bu vatan, bu bayrak bizim dolayasıyla 85 milyonun tek yumruk olarak bu istikamette çalışmasıyla inşallah başaramayacağımız iş, görev yok" açıklamalarını yaptı.

Kaynak: İHA