Kayseri’de Pazar günü yaşanan taciz olayı, Türkiye’nin gündemini uzun süre meşgul etti. Şehirde yaşanan asayiş olayları sonrasında yüzlerce kişi gözaltına alındı. Kayseri’deki olaylar sonrası, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, kente kritik bir ziyarette bulundu.

Bakan Yerlikaya, Kayseri’nin suç raporunu açıklayarak; “Kayserimiz asayiş suçları açısından, kişilere ve mallara karşı işlenen suçları incelediğimiz zaman 13 ay! Olayların düşürülmesinde Türkiye ortalamasından daha iyi olduğunu görüyoruz. Mallara karşı işlenen suçlarda, olay sayısında Türkiye oratalamasının üzerinde. İşlenmiş suçların incelenip aydınlatılmasında ve adalete teslim edilmesinde de az bir farkla yine Türkiye’nin önünde” dedi.

Deprem Uzmanı O Bölgelere Dikkat Çekti: Asıl Sıkıntı… Deprem Uzmanı O Bölgelere Dikkat Çekti: Asıl Sıkıntı…

Bakan Yerlikaya’dan Dikkat Çekecek Açıklama: Irkçı Vandallığa Boyun Eğmeyeceğiz Bakan Yerlikaya’dan Dikkat Çekecek Açıklama: Irkçı Vandallığa Boyun Eğmeyeceğiz

Bakan Yerlikaya Kayseri’de yaşanan olaylarının üzücü ve yaşanmasını istemediğimiz hadiseler olduğunu dile getirerek; “ Bu olaylar sonrasında Kayseri’de 855 şahıs gözaltına alındı. Bunların 13’ü tutuklandı. 145’i hakkında adli kontrol kararı verildi. 855 şahsın 468’inin 50 farklı suçtan adli kaydı olduğunu görüyoruz. Bu suçlar arasında göçmen kaçakçılığı, kasten yaralama, yağma, hırsızlık, cinsel istismar, tehdit, hakaret gibi suçlar olduğunu gördük” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Özel Haber