Vatandaşlar Şikayetçiydi! Kayseri’nin Yahyalı İlçesinde O Sorun Nihayet Çözüldü! Vatandaşlar Şikayetçiydi! Kayseri’nin Yahyalı İlçesinde O Sorun Nihayet Çözüldü!

İYİ Parti'nin ilkelerinden ve çizgisinden ayrıldığını belirten İYİ Parti Kyseri Milletvekili adayı Hasan Mert Çakmak istifa ettiğini sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla duyurdu. Mert Çakmak yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi; "2018 yılının başlarında, Türkiye siyaset sahnesinde yeni bir umut olarak doğan İYİ Parti, pek çok vatandaşın ve siyasi figürün ilgisini çekmişti.

 Ben de Hasan Mert Çakmak olarak, bu umut verici başlangıcın bir parçası olma niyetiyle, partimize katıldım ve o günden bu yana çeşitli görevler bulundum. Ancak bugün, üzülerek belirtmeliyim ki, İYİ Parti'nin ilkelerinden ve çizgisinden ayrıldığını, liyakatsizlik sorunları ile karşı karşıya kaldığını gözlemledim. Bu sebeplerden dolayı, milletimizin umudu olma özelliğini yitiren İYİ Parti'den istifa etme kararı aldım.

Çakmak Iyi Parti

Bu kararı almamın temelinde yatan ana sebep, İYİ Parti'nin özünden ve milletimiz için taşıdığı umuttan uzaklaşmasıdır. Bir siyasetçi olarak, halkımıza hizmet etme misyonumun, şahsımın ve partimizin çıkarlarından önce gelmesi gerektiğine olan inancımı sürdürüyorum. Bu nedenle, bu ayrılık kararı, hem kişisel ilkelerime hem de ülkem için taşıdığım umuda olan bağlılığımın bir yansımasıdır.

Bundan sonraki süreçte, Türkiye'nin ve Türk milletinin menfaatleri doğrultusunda, liyakat ve adaleti ön planda tutan, kapsayıcı ve birleştirici bir siyaset anlayışını savunmaya devam edeceğim"

Kaynak: özel haber