Kayseri, güne aşırı sıcaklarla başladı fakat akşam saatlerinde aniden bastıran fırtına, hayatı olumsuz etkiledi. Sağanak yağışın etkili olduğu Kayseri ve çevresinde, vatandaşlar zor anlar yaşadı. 

Fırtına zaman zaman şiddetini artırırken, ağaçlar devrildi, bazı araçlar maddi zarar gördü. Sağanak yağış  sürücülere de zor anlar yaşatırken görüş mesafesi düştü. Fırtınada ayakta durmakta zorlanan vatandaşlar kapalı alanlara sığındı. 

Kayseri'de fırtınadan dolayı bazı bölgelerde elektirik kesintileri de yaşandı. 40 dk.'ya kadar varan kesintiler sonrası Kayseri, karanlığa büründü. Bazı mahallelerde, sokak lambaları dahi yanmazken her yer karanlıkta kaldı. 

Kayseri Fırtına Sonrası Karanlığa Gömüldü!

CHP'li İsimden Palancıoğlu'na Sert Çıkış! CHP'li İsimden Palancıoğlu'na Sert Çıkış!

Yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili Kayseri ve Civarı Elektrik Dağıtım Şirketi(KCETAŞ)'tan konuya ilişkin açıklama geldi. Yapılan açıklamada; "Değerli Tüketicilerimiz, Yaşanan hava muhalefeti sebebiyle dağıtım bölgemizde muhtelif O elektrik kesintileri yaşanmaktadır. Bu sebeple çağrı merkezimizde aşırı bir yoğunluk yasanmakta ve bekleme süreniz uzamaktadır. Çağrı merkezi personelimiz görevinin başında ve saha ekiplerimiz suan sahada var gücleriyle çalısmalarını sürdürmektedirler. Anlayışınız için teşekkür ederiz" ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Özel Haber