Kayseri’de 6 bin civarı kişide bulunan hastalık, TBMM gündemine taşındı.  AK Parti Kayseri Milletvekili Bayar Özsoy, günün anlam ve önemine ithafen TBMM oturumunda söz alarak bir konuşma yaptı. 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü olması nedeniyle konuyu gündeme taşıyan Kayseri milletvekili, gereken hassasiyetin gösterilmesini belirtti.

Yaptığı açıklamada, “Bugün 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü. Çölyak hastalarımız için Kayseri'de güzel şeyler oluyor. Kayseri Büyükşehir Belediyemiz 2021 yılının 9. ayında açmış olduğu 3 glutensiz kafeyle şehrimizde bulunan 6 bin civarında çölyaklı vatandaşa, pek çok gıda ürünüyle hizmet etmeyi sürdürüyor. Türkiye'de her 150 kişiden 1’inde görülen bu hastalık Kayseri Kocasinan Belediyesi'nin de farklı olan projelerinden birine konu oldu. Devletin bir eli olan Kocasinan Belediyesi çölyak hastalığı olan ve ihtiyaç sahibi görülen yüzlerce aileye ulaşılması güç alınması oldukça maliyetli ürünlerden oluşan gıda paketlerini her ay düzenli olarak teslim ediyor.

Son dakika! İsrail Başbakını Netanyahu Tutuklanıyor Mu? Son dakika! İsrail Başbakını Netanyahu Tutuklanıyor Mu?

Ayrıca Kocasinan Belediyesi Glutensiz Kayseri mutfağı ile de çölyaklı hastalarımıza hizmet etmeye devam ediyor. Kayseri'de ve özelde Kocasinan'da yaşamanın ayrıcalık olduğunu Kocasinan Belediyesi aracılığıyla bir kez daha tüm vatandaşlarımıza hayatın her alanında desteğimizin edeceğini belirtiyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Doktor Memduh Büyükkılıç'a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Özel Haber