Kocasinan Belediyesi 13 adet taşınmazını ihaleyle satışa çıkarılıyor. Belediyenin şehrin merkezinde yer alan 13 adet konut alanını toplam 110 milyon lira muayyen bedelle ihaleye çıkardığı bildirildi.

Kayseri'de Öğrencilerin Kullanılmayan Eşyalarla Yaptıkları Büyüledi Kayseri'de Öğrencilerin Kullanılmayan Eşyalarla Yaptıkları Büyüledi

Taşınmazların kapalı zarf usulü yapılacak ihalesi Belediye hizmet binası içerisinde bulunan Meclis salonunda, ihale komisyonu huzurunda yapılacak. 5 Mayıs Tarihinde yapılacak ihale saat 14.00’de başlayacak ve 15.20’ye kadar sürecek.

Kocasinan Ihale..

Mülkiyeti Kocasinan Belediyesi’ne 13 konut alanının en düşüğü Ertuğrulgazi Mahallesindeki bin 365 metrekare konut alanı 2 milyon 300 bin lira muayyen bedelle ihaleye çıkarılırken, konut alanları için en yüksek muayyen bedel ise Sümer Mahallesi’ndeki bin 731 metrekare ticaret ve konut alanı 55 milyon lira olarak belirlendi.

İhaleye katılacak şahıs ve firmaların şartları belgeledikten sonra başvurularını en geç 7 Mayıs Salı günü saat 12.00’ye kadar Kocasinan Belediyesi Emlak İstimlak Müdürlüğü, Gelir Şefliğine vermeleri gerekiyor.

Ihale Kocasinan

İhaleye katılacakların ikametgâh adreslerini resmi olarak bildirmeleri ve ihale şartnamesinde istenen belgelere ve şartlara uyarak teminat bedellerini ilgili yerlere yatırmış olmaları gerekiyor.

İhaleyi kazanan şahıs veya firmalar, ihalenin onaylanmasından 15 gün içerisinde ihale bedelinin yüzde 30’unu peşin ödeyecek.

Geri kalan miktar ise 8 eşit takside bölünerek ödemesi alınacak. Gayrimenkullerin satışı sonrası şartnamede belirtilen süre içerisinde satış bedeli ve taksitler ödenmemesi halinde; her taksit için ayrı ayrı her ay gecikme cezası uygulanacak.

İhaleyi kazananlar borcun belirlenen süre içerisinde veya daha önce ödemesi halinde hemen tapularını alabilecekler.

Kaynak: özel haber