Her eve 25 metreküp doğal gaz desteğinin kesilmesinin ardından bakanlık yeni bir fatura desteği için çalışma başlattı. Yeni çalışma ile dar gelirli ailelere ‘doğal gaz desteği’ geliyor. Kayseri’de fatura artık dar gelirliye kesilmeyecek.

Doğalgaz

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı ortaklığında yürütülen çalışmalar ile düşük gelirli ve yüksek gelirli vatandaşlar farklı tarifeler üzerinden ücretlendirileceği iddia edildi.

Dar Gelirliye Dar Tarife

Milliyet'in haberine göre, Yeminli Mali Müşavir ve Ekonomist Muhammet Bayram, çalışmalar ile ilgili şu açıklamalarda bulundu; ‘1 yıl boyunca hanelere 25 metreküplük doğal gaz desteği, geçtiğimiz 31 Mayıs itibarıyla sona erdi. Gabar’da bulunan petrol ve Karadeniz’de keşfedilen doğal gaz ile birlikte bu devletimizin bir kazanımıydı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de elde edilen kazancı ve refahı toplumun tüm kesimlerine yayma sözünü veriyor. 25 metreküplük doğal gaz desteği de keşiflerle birlikte halkımıza sunulan bir hediyeydi.

Yeni düzenleme ile birlikte düşük gelirli haneler daha düşük, yüksek gelirli haneler ise daha yüksek bir tarifeden ücretlendirilecek. Kademeli olarak belirlenecek bu husus, her bir hanenin gelirinin ölçülmesi sonrası yapılacak. Hane içi gelir hesaplanarak bir skala belirlenecek ve buna göre bir tarifelendirme yapılacak.’

Bayram açıklamalarına şu şekilde devam etti; ‘Yüksek enflasyonist ortamda düşük gelirli ve dar gelirliler zorluk çekti. Maaşlara zam yapmaktansa alım gücünü artırıcı önlemler alınmalıdır. Bu da alım gücünü artırıcı bir önlem diyebiliriz.’

Bayram Sonrası Altında Son Durum! İşte Güncel Fiyatlar Bayram Sonrası Altında Son Durum! İşte Güncel Fiyatlar

Yeni tarifenin ne zaman uygulamaya konulacağı ise henüz belli değil.

Kaynak: ÖZEL HABER