Şanlıurfa'da arazi anlaşmazlığından 2 kişinin öldüğü ve istinaftan dönen dava yeniden görülmeye başlandı

İstinaf Mahkemesininim kararı bozduğu Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde iki aile arasında arazi anlaşmazlığı sonucunda çıkan ve 2 kişinin öldüğü davanı duruşması Kayseri’de yapıldı.

Güvenlik sebebiyle Kayseri Adliyesi 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya tutuklu yargılanan sanıklar A.B., C.B. ve N.B. Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Mahkeme heyeti davada A.B. ve N.B.’ye “kasten öldürme” suçundan ayrı ayrı müebbet, sanık C.B.’ye ise aynı suçtan 25 yıl hapis cezası vermişti. Ayrıca “basit yaralama”, “hakaret”, “ruhsatsız ateşli silah ile mermilerini satın alma taşıma veya bulundurma”, “suç delillerini yok etme, gizleme” suçlarından yargılanan A.B., N.B. ve C.B.'ye toplam 138 yıl hapis cezası verilmişti.

Urfa Cinayet (1)

İstinaf Mahkemesi olay yerinde keşif yapılmadığı gerekçesiyle davayı bozdu.anıklar ifadelerini tekrarlayarak ve beraat istediler. Mahkeme heyeti keşif yapılması ve eksik hususların giderilmesi için davayı ileri bir tarihe erteledi.

Navigasyon Faciası: Yanarak Can Verdiler! 4 Ölü Navigasyon Faciası: Yanarak Can Verdiler! 4 Ölü

Urfa Cinayet (3)

Olay Nasıl Olmuştu
Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesine bağlı kırsal Kanatlı Mahallesi'nde 13 Ocak 2019'da yaşanan olayda arazi anlaşmazlığı nedeniyle Kubat ve Bugenç aileleri arasında çıkan kavga kısa sürede büyüdü. Olay yerine gelen jandarma ekipleri silah, taş ve sopaların da kullanıldığı kavgada, tarafları güçlükle ayırdı.

Kavga bittiğinde Bugenç ailesinden 8, Kubat ailesinde de 7 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Şanlıurfa’daki çeşitli hastanelere kaldırılan yaralılar tedavi edilirken ağır yaralı Muzaffer Kubat ve Mehmet Kubat hastanede hayatını kaybetti.

Editör: Ahmet Bolat