31 Mart yerel seçimlerine kısa günler kala belediye başkan adayları seçmenin dikkatini çekmek için  merak uyandıran çalışmalara imza atıyor. Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kayseri’deki billboardlarda yer alan isimsiz afişler ile  dikkat çekmeye çalışırken, afişlerin sahibi gizemli sahibi ortaya çıktı.

Yiter Gaari (1)

Kayseri şivesiyle hazırlanan ve ortasında büyük puntolarla “Yiter Gaari!” yazısı yer alan afişlerin siyasi bir çalışma üzerine yorumlanmış olduğu; üst kısmındaki “Kayseri’yi 20 yıldır aynı insanlar aynı cümlelerle, aynı vaatlerle yönetiyor” ifadesinden anlaşılıyor.

Afişlerin sahibinin kim olduğu ise yine afişin alt tarafında yer alan “Yeni Başkanı Görmek İçin QR Kodunuzu Okutun” bölümünde QR kodun okunmasının ardından anlaşılıyor.

Cep telefonları aracılığıyla okutulan QR kod, kullanıcıları http://yitergaari.com.tr adresine yönlendiriyor. Kullanıcılar karşılarına bir web sayfasının açılacağını düşünürken bir sürprizle karşılaşıyor.

QR kodun okunmasının ardından Saadet Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mahmut Arıkan’ın videosu çıkıyor.

Arıkan videolu mesajında; “Değerli hemşerilerim merhaba, ben Mahmut Arıkan. Saadet Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayıyım. Şehrimizi çeyrek asırdır aynı yüzler, aynı cümleler, aynı vaatlerle yönetiyorlar. Saha çalışmalarında çokça duyduğum bir ifadeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. 25 yıl oldu yiter gaari! Gelin destek olun, güzel bir değişime hep beraber imza atalım” ifadelerine yer verdi.

Düğünde İkram Edilen Meyve Suyundan Çıkanlar Pes Dedirtti! Düğünde İkram Edilen Meyve Suyundan Çıkanlar Pes Dedirtti!

Arıkan’ın kamuoyunda merak uyandıran sıradışı ve alışılmışın dışında billboardlu seçim çalışması ise çok büyük beğeni ve taktir topladı

Editör: Ahmet Bolat