Apartmanda Korku Dolu Anlar! Asansör Boşluğunda Yakalandı! Apartmanda Korku Dolu Anlar! Asansör Boşluğunda Yakalandı!

Kayseri’de milli teknolojik gelişim için gençlere olan destek her yıl artıyor. Bu kapsamda Melikgazi Belediyesi, Teknofest’te yarışacak projeler için rekor destek verecek. 

Melikgazi Belediyesi, Türkiye’nin milli teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen Teknofest’te yarışacak 81 proje arasından 36 proje için 2,5 milyon TL destek sağlayacak.

Teknoloji alanında proje üreten gençler için desteklerini sürdüreceklerini belirten Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek olan, kendini geliştiren, proje üreten gençlerimizi Melikgazi Belediyesi olarak her zaman destekliyoruz. TEKNOFEST’e proje üreten gençlerimize rekor desteklerimizi sürdürüyoruz. 2022 yılında 33 takıma 1 milyon TL, 2023'te tam 20 projeye 1,5 milyon TL destek sağlamıştık. 

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu

2024 yılında ise rekor bir rakamla 2,5 milyon TL teknolojik desteğimiz gençlerimiz için hazır. Bu kapsamda bu sene Adana’da düzenlenecek olan Havacılık ve Uzay Teknoloji Festivali TEKNOFEST'e katılacak takımlardan destek talep edenler için Belediyemiz Tiyatro Salonu’nda düzenlediğimiz proje değerlendirme toplantısında toplam 81 proje jüri karşısına çıkmıştı. Bu projelerin her biri jüri tarafından ayrı ayrı değerlendirildi. 

Birbirinden başarılı projeler arasından 36 projeye karar verildi ve belirlenen projeler belediyemizden malzeme desteği almaya hak kazandı. Kazanan takımlarımızı tebrik ediyor; başarılar diliyorum. İnşallah bu sene de güzel sonuçlara imzamızı atacağız. Melikgazi Belediyesi olarak toplam 2 milyon 500 bin TL değerinde malzeme desteği sağlayacağız. Birbirinden güzel fikir ve projeleriyle başvuru yapan tüm gençlerimize teşekkür ediyor; başarılarının devamını diliyorum “ dedi.

Kayseri'de Teknofeste Milyonluk Destek (2)

Seçilen projelerin TEKNOFEST’te güzel başarılara imza atacağına inandığını vurgulayan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, destek almaya hak kazanan takımlardan 20 tanesinin üniversite, 7 tanesinin lise ve 9 tanesinin ilkokul düzeyinde olduğunu belirterek destek almaya hak kazanan takımların listesine Melikgazi Belediyesi Teknofest sayfasından sayfaya gitmek için linke tıklayın ulaşılabileceğini söyledi.

Kaynak: Kurum Bülteni