Kayseri'de geçtiğimiz hafta yapılan toplu ulaşıma zam vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu ulaşıma yapılan zamma vatandaşların tepkisi bitmek bilmiyor.

Vatandaşların bir diğer tepki gösterdiği konu ise otogar servisleri oldu. Toplu Ulaşımın 16.50 TL olduğu Kayseri'de otogar servislerinde bir biniş gelen zammın ardından 23.5 TL olmasına karar verildi. Bu zam kararından da bir çok vatandaş rahatsız oldu. 

Ulasım Tepkisi

Vatandaşlar Ulaşım Zammının Geri Alınmasını İstiyor

İstanbul Uçağı Rötar Yaptı! Yolcular Havaalanında Mağdur Oldu İstanbul Uçağı Rötar Yaptı! Yolcular Havaalanında Mağdur Oldu

Vatandaşlar şehir içi hemde otogar servislerine gelen zamma tepki gösterirken, 'Enflasyon altında ezilen vatandaşa bir darbe de belediyelerden geliyor. Benzine zam gelmediği doların yerinde saydığı ortamda gelen bu zammı anlamış değiliz' dediler. 

Öte yandan otogar servislerinin zammının da eleştiren kayserililer, 'Normalde şehir içi ulaşım 16.5 TL neden otogar servisleri neden 23.5 TL. 7 TL gibi bir fark var. Bu kadar fiyat farkı da normal değil. Bu kararıda yanlış buluyoruz. belediyemizin ulaşım  konusunda gerekli adımları atarak indirime gitmesini bekliyoruz' ifadelerini kullandılar.

Kaynak: ÖZEL HABER