Kayseri’de Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte kurbanlık satış yerlerinde denetimler sıklaştı. Vatandaşın daha sağlıklı ve güvenli ortamlardan kurbanlık alması için kontroller gerçekleşiyor. 

Yahyalı’da İlçe Tarım Müdürlüğü ve Yahyalı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, kurban bayramı öncesinde kurbanlık satış yerlerinde denetim gerçekleştirdi. Kurban satış yerlerinde, kurbanlıkların hijyenik ve güvenli bir ortamda olup olmadıkları kontrol edildi. 

Kayseri'de Zabıtalardan Kurban Pazarında Sıkı Denetim! 4 (1)
Denetimlerde hayvanların sağlık durumları, aşı kayıtları, yaşları ve kurbanlık vasıflarına uygunlukları detaylı bir şekilde kontrol edildi. 

Kayseri'de Zabıtalardan Kurban Pazarında Sıkı Denetim! 2 (1)

O Ürünlerin Üretimi Durduruldu! Artık Hiçbir Yerde Satılmayacak O Ürünlerin Üretimi Durduruldu! Artık Hiçbir Yerde Satılmayacak

Kurban pazarındaki tüm satıcılar, kurbanlık hayvanlarını sağlıklı koşullarda muhafaza etmek ve satmak zorunda oldukları konusunda bilgilendirildi. Ayrıca, vatandaşların güvenli ve sağlıklı kurbanlıklar satın alabilmesi için hijyen kurallarına uyulması konusunda satıcılara uyarılarda bulunuldu.

Kayseri'de Zabıtalardan Kurban Pazarında Sıkı Denetim! 3 (1)
Denetimlerin kurban bayramına kadar süreceği bildirildi.

Kaynak: Özel Haber