Melikgazi Belediyesinde insan odaklı hizmetler yapılacağını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Düğün Çarşısı projesi ile Türkiye’de örnek olacaklarını söyledi.

Kayseri ve Türkiye’de bir örneği olmayan projeyi kazandıracaklarını belirten Başkan Palancıoğlu, “Kayseri’nin turizmini ve ticaretini artıracakProjeee (1) hedefler ortaya koyduk. Kayseri’nin düğün gelenekleri mücevherden, takıya, gelinlikten, damatlığa kadar düğünle ilgili her türlü ihtiyaca hitap edecek Düğün Çarşımız esnafımızın yüzünü güldürecek.

Kayseri'de Bu Topluluk Ne Yapıyor? Kayseri'de Bu Topluluk Ne Yapıyor?

Projeee (3)

İçerisinde sünnet düğünü, nikah töreni için her türlü alışverişin yapılacağı esnaflar olacak. Yalnızca Kayseri'de değil, Nevşehir, Aksaray, Kırşehir, Sivas, Yozgat gibi civar illerden gelecek vatandaşlarımıza da hizmet verilecek. İstanbul’dan bile buraya alışveriş yapmaya gelecekler, bu vesile ile Kayseri esnafımızın yüzü daha da gülecek. Herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir bölgede şehrin tam göbeğindeki Düğün Çarşısı Kayseri’ye farklı bir renk katacak.” dedi.

Projeee (4)

Editör: Ahmet Bolat