Bir dizi program ve ziyaret kapsamında Van’a gelen Tarım ve Orman bakanı İbrahim Yumaklı, “Gençlerin, kadınların ve aile işletmelerinin desteklenmesi, hayvan hastalıklarıyla mücadele, sürü verimliliğini ve kalitesini artırmak adına sürünün değişimi, küçükbaş hayvanlara yapılacak olan aşıların ücretsiz şekilde tamamlanması gibi birçok husus yol haritamızda açıklanmış oldu.

Ülkedeki bütün yetiştiricilerin daha verimli, daha kaliteli, daha üretken şekilde üretimlerini yapabilmesi adına hayvancılık desteklerini yeniden revize ettik. Küçükbaş hayvancılığın başkenti olan Van'dan bir müjde vermek istiyorum. Anaç koyun, keçi desteği ve sürü yenileme desteği başta olmak üzere birçok başlıkta toplam 3 milyar 870 milyon liralık hayvancılık destekleme ödemelerini bu cuma günü saat 18.00'den itibaren üreticilerimizin hesaplarına aktarmış olacağız. Tüm üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Kayseriliye 68 milyon TL

Bu kapsamda Kayserili çiftçilerin de bu destek ödemelerinden faydalanacak.

Emekliye Yeni Formül: Seyyanen Zam Değil Bölgesel Destek! Emekliye Yeni Formül: Seyyanen Zam Değil Bölgesel Destek!

Kayseri özelinde destek ödemelerinden yararlanacak üreticilerin hesaplarına yatacak ücretler kategorilere göre şöyle;

  • Anaç koyun-keçi desteği olarak 44 milyon 606 bin TL
  • Sürü Yenileme desteği 20 milyon 746 bin TL
  • Arılı kovan desteği 3 milyon 234 bin TL
  • Küpe desteği 3 bin 468 TL

Toplamda 68 milyon 590 bin 748 TL 15 Mart Cuma günü 18.00’den itibaren yetiştiricilerin hesabına aktarılacağı bilgisi paylaşıldı.

Kaynak: İHA