Kayseri Deniz Postası TV olarak, vatandaşlara, artan kırmızı et fiyatlarından sonra Kurban Bayramı’nda kurban kesecek misiniz diye sorduk. Vatandaşların çoğu ekonomik sıkıntılar yüzünden kurban kesemeyeceklerini belirtirken, hisse fiyatlarının en az asgari ücret miktarında olduğunun altını çizdi.

Kayseri Kurban Kesecek Mi

Kayseri'de Zabıtalardan Kurban Pazarında Sıkı Denetim! Kayseri'de Zabıtalardan Kurban Pazarında Sıkı Denetim!

Mikrofonumuza konuşan bir vatandaş, “Bu bayram keseceğim geçen senede kestim yani belki kesmek günümüz şartlarında zor ama biz başka yol deniyoruz; önceki aylardan tedbirimizi ufak ufak alıyoruz. Onun dışında kesmek şuan tabi ki zor. Dışardan ithal et geldi ama piyasayı düşürmedi. Bu konuda ben buna günümüz Türkiye’sinde ‘modern mafya’ diyorum. Bu gibi sektörler Bakanlık tarafından baskıya alınırsa halkımıza olumlu dönüşleri olacaktır” dedi.

Kayseri Kurban Kesecek Mi5Kayseri Kurban Kesecek Mi4

Bir başka vatandaş ise, “Küçükbaş hayvan keseceğim, büyükbaşa bütçem yetmez. 10 bin TL maaş alıyorum. Kirada oturmuş olsaydım açlıktan ölürdüm. Yapacak bir şey yok” diye konuştu. Bir diğer vatandaş ise konuya ilişkin, “ Pahalı olduğundan kesemeyeceğim. 17 bin TL maaş alıyorum. 25 bin TL hissemi olur. Yapacak bir şey yok. Önce yemi düşürmesi lazım satıcılarda haklı” şeklinde konuştu.

Kayseri Kurban Kesecek Mi3

Konuya ilişkin bir vatandaş ise, “ Kesemeyeceğim, fiyatlar önceki senelere göre çok arttı. Memur maaşları da piyasaya göre çok düşük kaldı. 3 sene öncesine kadar kesiyordum ama bu sene maalesef kesemeyeceğim” ifadelerine yer verdi.

Kayseri Kurban Kesecek Mi2

Başka bir vatandaş ise, “Şuan ki imkânlardan dolayı maalesef kesmek imkânsız, fiyatlar yetersiz. Bir hissenin 25 bin TL olduğunu söylüyorlar. Asgari ücretli olarak ara zammın olmamasından dolayı kesemeyeceğim. Bu fiyatlar ile kesmek çok zor” dedi.

Kaynak: Özel Haber