Geçtiğimiz ay Kayseri'de ilk ve tek olan kamp ve karavan festivaline ev sahipliği yapan İncesu Belediyesi, Haziran ayında da Kayseri Motorcular Kulübü üyelerini ağırladı. 60'a yakın motorla ilçeye gelen kulüp üyeleri bölgenin tarihi ve turizm mekanlarını gezdi. Programa Kayseri Valisi Gökmen Çiçek de katıldı.

Kayseri'nin O İlçesi Adrenalin Merkezi Oldu! Motorcular Akın Etti!-1

Kültür ve Turizm Atılımı Haziran'da da Devam Etti

İncesu'da kültür ve turizm atılımı Haziran ayında da devam etti. Geçtiğimiz ay Marina kıyısında kamp ve karavan festivaline ev sahipliği yapan İncesu, Haziran ayında da Kayseri Motorcular Kulübü üyelerini ağırladı. Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, İncesu Kaymakamı Mustafa Çolak, İncesu Belediye Başkanı Av. Mustafa İlmek, İncesu OSB Başkanı İrfan Püsküllü'nün de katıldığı programda motor kulübü üyeleri bölgenin tarihi ve turizm mekanlarını ziyaret etti.

Türkiye'nin en uzun 3. Zipline parkuru olma özelliğine sahip İncesu Zipline Adrenalin merkezinde keyifli anlar yaşayan motor kulübü üyeleri bölgede Karamustafapaşa Kervansarayı, Arasta Çarşısı ve İncesu Marina Sosyal tesislerini görme fırsatı yakaladı.

Kayseri'nin O İlçesi Adrenalin Merkezi Oldu! Motorcular Akın Etti!-2

Kayseri’de, Yeni Düzenleme İçin Oraya Akın Ettiler! Kayseri’de, Yeni Düzenleme İçin Oraya Akın Ettiler!

'Motor Tutkunu Dostlarımızı Ağırladık'

İncesu Belediye Başkanı Av. Mustafa İlmek yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Söz verdiğimiz gibi İncesu'yu yerli ve yabancı turistlere tanıtmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz ay Kayseri ve çevre illerden gelen karavancıları oluşturduğumuz Karavan Park alanında ağırladık. On binlerce kişi arama motorlarından İncesu ve İncesu Marinayı aradı. Bölgemizde sükse yaratan bir festivali geride bırakırken, bu ay da motor tutkunu dostlarımızı ağırladık. Bölgemizin tarihi ve turizm yerlerini ziyaret ettiler. Önümüzdeki aylarda tasarruf tedbirlerini gözardı etmeden ilçemizi tanıtmaya devam edecek kültürel ve sosyal faaliyetlere devam edeceğiz. Bu faaliyetleri yapmamızda bize katkı sunan Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve İl Müdürlerimize teşekkür ederiz"

Kaynak: Haber Bülteni