Kayserispor Kulübü, kuruluşunun 58. yıl dönümünü sosyal medya platformları üzerinden kutladı. 1 Temmuz 1966 yılında kurulan Kayserispor, şehrin umudu ve en güzel hayalleriyle birlikte Erciyes'in heybetini armağan eden asil renkleriyle tanınıyor. Kulübün resmi hesabından yapılan paylaşımda, "1 Temmuz 1966'da doğduk. Erciyes kadar büyük, sarı-kırmızı renkleriyle şehrimizin gururu olduk. Kayserispor, sen çok yaşa!" denildi.

Op (1)

Kayserispor’da Burak Yılmaz Gidiyor Mu? İşte Yanıtı Kayserispor’da Burak Yılmaz Gidiyor Mu? İşte Yanıtı

Kayserispor'un kuruluşu, dönemin Başbakanı Adnan Menderes ve Kayseri Belediye Başkanı Osman Kavuncu'nun öncülüğünde gerçekleşti. Necdet Soner, Rauf Işıldar, İbrahim Bamyacıoğlu, Mücait Pekçetinkaya, Aydemir Doğan, Rifat Gönen liderliğinde Erciyesspor, Sanayispor ve Orta Anadoluspor'un birleşmesiyle ortaya çıktı. Kulübün ilk Genel Kurulu, 1 Temmuz 1966 tarihinde yapıldı ve sarı-kırmızı renkler kulübün simgesi oldu. Rauf Işıldar, kulübün ilk başkanı olarak seçilirken, Erdoğan Gürhan ise ilk teknik direktör oldu. Kayserispor'un ilk transferi ise kaleci Muharrem oldu. İlk takım kaptanı olarak ise Oktay Aktan görev yaptı.

Kayserispor, futbol serüvenine 1966-67 sezonunda 2. Lig Kırmızı Grup'ta başladı ve ilk maçını Ankara Toprakspor'a karşı Kayseri'de oynadı. Maçı Yener Kurgil'in 17. dakikada attığı golle kazandı ve bu gol kulüp tarihindeki ilk gol olarak kayıtlara geçti.

Kaynak: İHA