Türkiye'nin birçok bölgesi geçtiğimiz hafta yağmurla buluştu. Ara ara kar ve dolu yağışının yaşandığı çeşitli bölgelere yeniden yağmurun düşeceği belirlendi.

Bardaktan boşalırcasına yağan ve birçok kesimde etkisini gösteren yağmur için geri sayım başladı. Hangi günden itibaren yağışların yoğunlaşacağı belirlendi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Analiz ve Tahmin Uzmanı Abdullah Macit, yurt genelinde görülecek hava sıcaklıklarına ilişkin konuştu.

Kayserililer Bayram Gününe Dikkat! Kayserililer Bayram Gününe Dikkat!

Çarşambaya Kadar Mevsim Normallerinde

Abdullah Macit, Türkiye'nin çarşambaya kadar mevsim normallerinde seyredeceğinin sinyallerini verdi. Çarşamba sonrası da bu sürecin devam edeceğini belirtti.

Çarşamba Sonrası Yağmur Etkili Olacak

Macit, sıcaklıkların çarşamba gününden sonra mevsim normallerinin altına inerek yağmura hapsolacağını duyurdu.

Cumartesi Terkedecek, Pazar Normale Dönecek

Açıklamalarında yağışların cumartesi günü doğu kesimlerde devam ettikten sonra Türkiye'yi terkedeceğini belirten Macit, pazar günü ise sıcaklıkların mevsim normallerine döneceğini söyledi.

Bu Hafta Boyunca Sürecek

İç Anadolu Bölgesi'nin tamamında kar yağışı beklendiğini söyleyen Macit, soğuk havalarının etkisinin ne kadar süreceğini de duyurdu.

"Vatandaşlar bahar havasına aldanmasın" diyen Macit, bu hafta boyunca soğuk havanın etkisini sürdüreceğini dile getirdi.

Kaynak: Haber Merkezi