Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den son dakika üst üste açıklamalar geldi. Cumhur İttifakı ile ilgili de konulara da değinen Bahçeli, dikkat çekecek açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile olan görüşmesinin ardından çıkan söylentiler sonrası yaptığı açıklama ile eleştirilere son vermeyi amaçlayan Devlet Bahçeli, “AK Parti içindeki gayri memnun kesimin devamlı suyu bulandırmasını da dikkate alarak, AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi, buna da altılı masanın diğer unsurlarının desteği Milliyetçi Hareket Partisi’nin samimi dileği ve temennisidir” dedi.

Kayseri’de İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya Beklenmedik Tepki! Kayseri’de İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya Beklenmedik Tepki!

Normalleşme sürecinde MHP olarak üzerimize düşen ne sorumluluk varsa yapacağız diyen MHP Lideri, "Bu kapsamda siparişi yapılan normalleşme ve yumuşama atmosferinin sürdürülebilir hale gelmesinin önünde şayet Milliyetçi Hareket Partisi bariyer olarak telakki ve tarif ediliyorsa, bu konuda da geniş bir ittifak husule gelmişse, bize düşen sorumluluk ülkemiz ve milletimiz uğruna her türlü fedakarlığı göze almak, gereğini ise gönül huzuruyla yapmaktır" açıklamalarını yaptı.

Cumhur İttifakı ile ilgili de açıklama yapan Bahçeli, “Cumhur İttifakı’na bağlılığımız kararlılıkla devam edecek, TBMM’de kanun tekliflerine verilen desteğimiz aynen sürecektir" diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da şartlar ne olursa sonuna kadar yanında ve arkasında olacağımızı, kesinlikle yalnız bırakmayacağımızı herkes çok iyi bilmelidir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: haber merkezi